Agregaty wody lodowej i pompy ciepła

Ten sprzęt może być wykorzystywany w zastosowaniach mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych i w centrach danych. Agregaty wody lodowej i pompy ciepła odznaczają się wysoką elastycznością i występują w trzech różnych układach. Stanowią tym samym realną odpowiedź na potrzeby praktycznie każdego projektu. Razem z nami odkryj możliwości tych urządzeń.

Dlaczego warto mieć agregat wody lodowej i pompy ciepła?

Dzięki innowacjom firma Daikin utrzymuje się stale wśród liderów technologii chłodniczych i cieplnych. Jest przy tym pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek agregaty chłodzone powietrzem z czynnikiem R-32. Uważany jest on za najbardziej zrównoważony czynnik chłodniczy i to pod wieloma względami. Zaliczają się do nich:

  • Niskie oddziaływanie na środowisko
  • Wysoka efektywność energetyczna
  • Bezpieczeństwo
  • Opłacalność urządzeń klimatyzujących i pomp ciepła

Rozwiązanie efektywne i ekologiczne

Żaden wcześniejszy agregat nie mógł pochwalić się tak wysoką efektywnością w trybie chłodzenia, jak również ogrzewania. Masz zatem do czynienia ze sprzętem o najwyższym stopniu zaawansowania. Ścisłą czołówką branży. Co więcej, to właśnie Daikin ma na koncie najwięcej instalacji z czynnikiem R-32 na świecie, co czyni tę firmę najbardziej doświadczoną i kompetentną w technologii wykorzystującej R-32. Należy tu dodać, że czynnik ten ma wyjątkowo niski współczynnik GWP, a to czyni go ekologicznym, przyjaznym dl środowiska.

agregat wody lodowej i pompa ciepła

Proste zarządzanie, zaawansowana łączność

Inżynierowie Daikin na nowo zaprojektowali aplikację konfiguracyjną, aby zapewnić komunikację pomiędzy agregatem wody lodowej i pompy ciepła z zewnętrznymi systemami sterowania budynkiem. Przy okazji odeszli od narzędzi sprzętowych do narzędzi programowych, tworząc zoptymalizowane rozwiązania systemowe. Dodatkowo jednostki da się połączyć równolegle – w ten sposób powstaje kompleksowy zestaw pełen funkcji, jakich wymagasz i jakich z pewnością potrzebujesz.

Pamiętaj też, że zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie – jesteśmy partnerem firmy Daikin, chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu sprzętu oraz technologii.

Różne konfiguracje, czyli swoboda wyboru

Potrzeby rynku są silnie zróżnicowane, dlatego agregaty wody lodowej i pompy ciepła oferują różne zakresy wydajności chłodniczej i grzewczej. To bardzo ważne dla ścisłego dopasowania sprzętu do branży oraz wielkości prowadzonego biznesu.

Technologia pełnego sterowania inwerterowego

Skąd wiadomo, że agregaty wody lodowej i pompy ciepła są niezawodne? Przeszły szereg wymagających testów – zarówno testów całościowych, jak i dla poszczególnych komponentów. Przeprowadzono je z niezwykłą starannością w ekstremalnych warunkach pracy, a także w warunkach typowych, czyli w warunkach częściowego obciążenia. Agregaty funkcjonują w ten właśnie sposób przez większość czasu.

komercyjna pompa ciepła

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie technologia inwerterowa obecna w sprężarkach spiralnych Daikin, która zwiększa wydajność i efektywność energetyczną pracy. Na tym nie koniec, bo tak samo dobrze sprawują się wentylatory z inwerterowym sterowaniem napędem. Łącząc te fakty, otrzymujemy mały agregat z pełnym sterowaniem inwerterowym.

Gotowość do pracy w różnych warunkach

Projekt agregatów wody lodowej i pompy ciepła zakładał działanie we wszystkich krajach, pod każdą szerokością geograficzną. Niezależnie od miejsca usytuowania, mogą pracować w zakresie temperatur od -20° do nawet 52°C (w rozszerzonym zestawie wysokotemperaturowym). Jednocześnie urządzenia odznaczają się najniższą emisją pośrednią i bezpośrednią CO2 na rynku, wyjątkowo cichą pracą oraz najwyższym poziomem efektywności.

zastosowanie przemysłowe pomp ciepła

Dzięki temu mogą dostarczać bardzo ciepłą wodę do celów sanitarnych o temperaturze sięgającej 60°C. I choć potrafią tak wiele, one same są niewielkie, kompaktowe. Tak działa miniaturyzacja.

DO GÓRY