Hybrydowa pompa ciepła

Wyobraź sobie połączenie tradycji z nowoczesnością. Konwencjonalnego systemu grzewczego z rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym środowisku. Instalację, która sama decyduje, z którego źródła aktualnie korzystać, aby uzyskać jak najlepsze efekty przy jak najniższych kosztach. Tak właśnie działa hybrydowa pompa ciepła, która nie tylko ogrzewa wnętrza i zapewnia ciepłą wodę użytkową, lecz również chłodzi powietrze podczas upałów. Poznaj możliwości tego systemu, by korzystać z nich przez 365 dni w roku.

Synergia dwóch technologii

W tym urządzeniu pompa ciepła powietrze-woda połączona została z gazowym kotłem kondensacyjnym. Dwie, zdawałoby się różne technologie, współpracują, by zapewnić Ci maksymalny komfort, jak również najefektywniej wykorzystać dostępne zasoby energetyczne. Pompa pobiera energię z powietrza, korzysta więc z energii odnawialnej. Wtedy też osiąga sprawność energetyczną klasy A+++, zatem najwyższą z możliwych.

pompa hybrydowa

Efektywność i oszczędność

W hybrydowej pompie ciepła znajduje się unikalny podwójny wymiennik ciepła. On korzysta z technologii kondensacyjnej do wytwarzania zarówno ciepła, jak i ciepłej wody użytkowej – to znaczy tej, w której zażywasz potem kąpieli. Odznacza się na tym polu efektywnością wyższą o 10-15% w porównaniu do klasycznych gazowych kotłów kondensacyjnych.

pompa ciepła hybrydowa

Co więcej, inteligentne oprogramowanie pompy hybrydowej potrafi rozpoznać w czasie rzeczywistym, która kombinacja pozwala w danym momencie pracować w sposób najbardziej ekonomiczny, zarazem najbardziej efektywny. Analiza opiera się na cenach energii, temperaturze panującej na zewnątrz, jak i wydajności cieplnej jednostki znajdującej się w domu. Sumując i analizując dane, hybrydowa pompa ciepła bezbłędnie wyznacza wydajność cieplną układu grzewczego.

Prosta i szybka instalacja

Niezwykle ważne jest, że cała ta nowoczesna otoczka daje się łatwo wpisać w istniejącą już instalację centralnego ogrzewania. Hybrydowa pompa ciepła to znakomita metoda renowacji domowego systemu grzewczego i przejścia w tryb ekologiczny, przyjazny dla środowiska. Mało tego, pompa hybrydowa z powodzeniem zastąpi stare kotły, zwłaszcza modele o niskiej efektywności.

Samo urządzenie zajmuje niewiele miejsca, wielokrotnie mniej od niegdysiejszych pieców. Poza tym można je łatwo podłączyć do istniejących już rur oraz kaloryferów. Ingerencja w instalację cieplną jest zatem minimalna. Nie wymaga wymiany całego systemu, a jedynie źródła ciepła.

Kompatybilność z systemem multi-split

Gdy Zależy Ci na kompleksowym rozwiązaniu grzewczym dla domu, połącz hybrydową pompę ciepła z systemem multi-split. Powstały w ten sposób system Hybrid Multi jest w kompatybilny z większością jednostek Daikin oraz z inteligentnym systemem zarządzania ogrzewaniem domowym. Jednocześnie zarządzanie całością jest niezwykle proste i intuicyjne, a przede wszystkim wygodne.

hybrydowa pompa ciepła

Komfort przez cały rok

Ogrzewanie od pierwszych chłodów, przez największe mrozy, aż po ostatnie przymrozki. Ciepło płynące z ogrzewania podłogowego lub kaloryferów. Temperatura dająca poczucie komfortu, tworząca przytulną atmosferę. W kranie ciepła woda gotowa do użycia wtedy, gdy jej potrzebujecie. Dostępna tu i teraz do szybkiego prysznica, jak i do relaksującej kąpieli.

Z kolei latem, w trakcie fali upałów oraz w obliczu wysokich temperatur, przyjemny chłód pozwalający zapomnieć o gorącu panującym na zewnątrz. Mając nowoczesną, hybrydową pompę ciepła, nie musisz wybierać pomiędzy ciepłem i chłodem, bo ona zapewni Ci wszystko. Wystarczy, że w domu znajdą się kompatybilne klimatyzatory.

DO GÓRY