Ogrzewanie

Nie łudźmy się – w naszym klimacie żaden budynek nie obejdzie się bez ogrzewania. Bez względu na to, czy ma przeznaczenie mieszkalne, komercyjne, handlowe, usługowe czy przemysłowe – w każdym z tych miejsc przebywają ludzie, musi więc panować odpowiednia temperatura.

W budynkach mieszkalnych definiują ją upodobania domowników. Z kolei tam, gdzie wykonywana jest praca, warunki cieplne oraz minimalne temperatury określają przepisy BHP. A przecież ogromna część budynków zamieszkiwana jest przez cały rok, tak samo jak wiele lokali użytkowanych jest przez 365 dni w roku. Ogrzewanie jest nam tym samym niezbędne.

Dziś warto stawiać na nowoczesne, wysokoefektywne, energooszczędne i zautomatyzowane ogrzewanie – na instalacje współpracujące z pompami ciepła oraz fotowoltaiką. Te rozwiązania czekają u nas, w ofercie Kliwent.

Kojące ciepło w domu, w firmie, wszędzie!

Nie ma nic lepszego niż położyć stopy o poranku na ciepłej podłodze, podczas gdy za oknem panuje mróz. To cudowne uczucie towarzyszy Ci podczas wędrówki przez wszystkie pomieszczenia i nawet w łazience nie opuszcza Cię ani na moment.

Podobnie może być w biurze rachunkowym, w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym, jak również w wielu innych miejscach, gdzie prowadzona jest sprzedaż albo usługi. Do takich punktów ludzie chętnie przychodzą, bo czują się tam po prostu dobrze – tak jak w domu.

Nowoczesne i efektywne źródła ogrzewania

Czas pożegnać kaloryfery wiszące na ścianach oraz rury doprowadzające do nich wodę w ramach centralnego ogrzewania. Dobrze znane grzejniki można dziś z powodzeniem zastąpić innymi, nowocześniejszymi metodami grzewczymi, które czerpią z odnawialnych źródeł energii, dając ten sam (a nawet wyższy) komfort cieplny.

W myśl nowoczesnego postrzegania zapotrzebowania energetycznego budynków oraz efektywności cieplnej, uwaga nas wszystkich powinna się skupiać na rozwiązaniach służących ograniczaniu lub wręcz eliminacji obecność paliw kopalnych. Ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie ścienne, które korzystają z pomp ciepła, są tego najlepszym przykładem.

Swoboda montażu – ogrzewanie dla wszystkich pomieszczeń

Stan surowy zamknięty to idealny moment na prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego oraz ściennego. Wolne, puste przestrzenie są tym, co instalatorzy lubią najbardziej. Wtedy najłatwiej jest rozplanować prace i przygotować podłoże do kolejnych etapów. To także moment na przemyślenia względem docelowego ustawienia mebli i innych elementów wystroju.

W planowaniu przyszłego ustawienia szaf, komód, kanap i innych mebli nie ograniczają Cię rury wystające ze ścian. Nie pojawia się także bloker w postaci grzejnika, który musi zawisnąć tutaj i koniec, a w tym właśnie miejscu oczami wyobraźni widzisz już zestaw wypoczynkowy z fotelem.

Co ważne, współczesne instalacje ogrzewania podłogowego oraz ściennego mogą się znaleźć we wszystkich pomieszczeniach – od sypialni po łazienki – o ile spełnisz pewne warunki.

Instalacje niewidoczne dla oka

Prawdą jest, że poświęcamy wiele uwagi aranżacji wnętrz. Zależy nam na miłym dla oka wystroju utrzymanym w określonym stylu, na konkretnej oprawie wizualnej oraz dodatkach wieńczących misternie. Wydajemy sporo pieniędzy na meble, elementy naścienne, dekoracje. Finalne starania niweczy obecność kaloryferów, których designowi twórczy przywiązują niewiele uwagi, bo w założeniu ma to być coś praktycznego, dającego ciepło, niekoniecznie zachwycającego warstwą wizualną.

Tymczasem ogrzewanie podłogowe i ścienne robią to, do czego zostały stworzone, a jednocześnie działają dyskretnie. Przynajmniej dopóki nie przyłożysz dłoni lub stopy do miejsca emisji ciepła. Króluje tu absolutny i niedościgniony minimalizm połączony z wysoką efektywnością.

DO GÓRY