Klimatyzacja do serwerowni

Serwerownia jest sercem i mózgiem biznesu. Niewidzialną siłą, dzięki której klienci łączą się ze sklepem albo ze stroną i dokonują zakupów. Serwerownia odpowiada za szybkość oraz responsywność połączeń. Jest jednym z fundamentów działalności online. Serwery jednak lekko nie mają. Są w gotowości 24 godziny na dobę, a w środku sezonu zakupowego muszą się zdrowo napocić. Klimatyzacja do serwerowni utrzyma temperatury w ryzach, zapobiegając przegrzewaniu obwodów.

klimatyzacja do serwerowni

Cel: utrzymać temperaturę i wilgotność

Nieprzypadkowo chłodzenie montuje się w komputerach, laptopach i serwerach NAS. Każdy z tych sprzętów generuje ciepło, a jego nadmiar źle odbija się na żywotności procesorów i innych komponentów. Skoro tak niewielkie urządzenia muszą być stale chłodzone, to co dopiero serwerownia. Pomieszczenie od góry do dołu wypakowane elektroniką emitującą ciepło.

Zbyt wysoka temperatura zwiększa ryzyko awarii i skraca żywotność podzespołów. Chyba nie trzeba dodawać, czy może się to skończyć? Poza tym ważne jest, by utrzymać wilgotność na ściśle określonym poziomie. Elektronika nie lubi wilgoci, bo ta potrafi ją szybko uszkodzić, doprowadzić do zwarcia, a w konsekwencji nawet do pożaru. Klimatyzacja obecna w serwerowni chroni przed wzrostem wilgotności i zapewnia stabilne warunki.

Systemy klimatyzacji CRAC

Systemy klimatyzacji precyzyjnej, zwane również CRAC (z ang. Computer Room Air Conditioning), oferują liczne funkcje, takie jak: kontrola temperatury, wilgotności, ciśnienia i przepływu powietrza. Co ważne, niektóre modele umożliwiają zdalne sterowanie, więc możesz zarządzać systemem chłodzenia bez zaglądania do serwerowni, a nawet poza firmą.

klimatyzator do serwerowni daikin

Pamiętaj, że właściwie zaprojektowany i zainstalowany system CRAC zapewnia stabilność i niezawodność w pracy urządzeń, jak również odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza.

Systemy chłodzenia CRAH

Poznaj systemy chłodzenia CRAH (z ang. Computer Room Air Handling), które są stosowane w dużych centrach danych. Spotkasz je tam, gdzie wymagana jest duża moc chłodnicza do utrzymania parametrów powietrza na niezmiennym poziomie. Systemy te są wyposażone w urządzenia do chłodzenia powietrza, przepompowywania go do serwerów oraz odprowadzania ciepła z serwerów do zewnętrznej części budynku.

Projekt i układ klimatyzacji do serwerowni

Musisz wiedzieć, że to nie wszystko jedno, w którym miejscu znajdzie się jednostka chłodząca serwerownię. Właściwe jej ulokowanie sprawi, że jej praca będzie odznaczać się maksymalną efektywnością i skutecznością. Dodatkowo nie będzie przeszkadzać ludziom, którzy od czasu do czasu odwiedzą serwerownię, by dokonać przeglądu, zlokalizować usterkę, podłączyć kolejne switche. Zdaj się na nas – doradzimy i fachowo zaprojektujemy klimatyzację do serwerowni.

klimatyzator podstropowy do serwerowni

Profesjonalny serwis i czyszczenie są ważne

Regularne czyszczenie i serwis klimatyzacji w serwerowni zapewnia jej bezawaryjne działanie przez lata. Ty zyskujesz z kolei spokojną głowę w szczycie sezonu sprzedażowego. Mało tego, okresowe kontrole pozwalają wykryć drobne usterki, zanim przerodzą się w poważne i kosztowne awarie, zagrażające całej serwerowni. W Kliwent zapewniamy fachowy serwis.

Niezawodność i niskie koszty użytkowania

Najnowsze technologie nie tylko w serwerach, ale i w klimatyzacji chłodzącej serwerownię. Oferowane przez nas urządzenia korzystają z topowych rozwiązań, co czyni je bardzo skutecznymi, w dodatku niezawodnymi. Wiele modeli ma sprawność energetyczną na najwyższym z możliwych poziomów, więc są niebywale oszczędne, a przy tym wydajne. Jakby nie patrzeć, zyskujesz.

DO GÓRY