Klimatyzacja do biura

Spójrz prawdzie w oczy – klimatyzacja w biurze jest niezbędna. Pozwala wykonywać obowiązki w komfortowych warunkach, a przez to pracować wydajniej i efektywniej. Stała temperatura, optymalna wilgotność, czyste i świeże powietrze – oto otoczenie idealne. Oto atmosfera, do której chce się przychodzić i realizować zawodowo. Klimatyzacja do biura? Nie zadawaj sobie tego pytania, lecz przystąp do działania i zgłoś się do nas. Zgłoś się do Kliwent.

Klimatyzacja do biura zapewnia pracę w optymalnych warunkach

Nowoczesna klimatyzacja biurowa zapewnia nie tylko chłodzenie w upalne dni. Dba ona o komfort termiczny przez okrągły rok, obniżając temperaturę latem oraz podnosząc w te dni, gdy pogoda nie rozpieszcza. Poza tym może zapewniać stałą cyrkulację powietrza, wprowadzając je w ruch i rozprowadzając po wszystkim zakamarkach.

Co więcej, dzięki rozbudowanym funkcjom klimatyzacja biurowa potrafi automatycznie regulować temperaturę. Znikają tym samym kłótnie o to, czy zrobić chłodniej, czy cieplej. Czy dać dwa stopnie mniej, czy jednak zmienić jedynie siłę nawiewu. I choć nie każdy zwraca na to uwagę, niezwykle ważna jest zmiana wilgotności powietrza. Zimą powietrze we wnętrzach jest wysuszone, co negatywnie wpływa na nasze błony śluzowe, jak również na skórę i oczy. Optymalna wilgotność w biurze niweluje nawet poczucie duszności.

Która klimatyzacja sprawdzi się w biurze?

Kwestia wybory rodzaju instalacji klimatyzującej biuro wiąże się z bardzo ważną sprawą – czy aktualnie zajmowane biuro należy do Ciebie, czy tylko je wynajmujesz? W pierwszym przypadku masz możliwość rozplanować i zbudować instalację, która będzie niewidoczna oraz absolutnie cicha – to dobry wybór, gdy biuro obejmuje open sapce przeznaczony do pracy, sale konferencyjne, thin-tanki. Takie warunki spełnia klimatyzacja kasetonowa oraz klimatyzacja kanałowa.

klimatyzacja biura

Rzecz jasna jednostki naścienne również się sprawdzą – polecamy szczególnie systemy multisplit. Lecz jeśli wynajmujesz biuro, w dodatku jest to najem krótkoterminowy, rozważ zakup klimatyzatora przenośnego.

Klimatyzacja stacjonarna czy klimatyzator przenośny?

Instalacja ukryta pod karton-gipsem lub przebijająca się przez ściany i stropy jest bez dwóch zdań inwestycją. Wymaga wkładu finansowego oraz czasu na jej położenie, lecz taka służy w biurze przez lata. Klimatyzacja stacjonarna zapewnia ponadto stabilne warunki na dużej powierzchni, bezbłędnie radząc sobie z dużą kubaturą. Służy osobom pracującym na co dzień, gościom przyjeżdżającym z innych firm, jak również klientom, z którymi zawieracie umowy.

ITM VRV klimatyzator - do biura

W sytuacji gdy Twój zespół jest nieliczny, w dodatku zajmuje jedno pomieszczenie albo gdy biuro jest małe, dobrym rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny. Wystarczy, że wstawisz go do środka i uruchomisz. On zrobi resztę.

Zadbaj o zdrową atmosferę w biurze

Zdrowa atmosfera to nie tylko brak konfliktów i sprzeczek. To przede wszystkim powietrze zdatne do oddychania nawet po kilku godzinach wypełnionych spotkaniami, żywymi dyskusjami oraz negocjacjami. Zdrowa atmosfera to również temperatura zapewniająca komfort i dobre samopoczucie. I wreszcie zdrowa atmosfera to otoczenie pozwalające zachować skupienie, gdy trzeba przygotować ważne umowy oraz raporty. Takie warunki tworzy oraz utrzymuje klimatyzacja biurowa.

klimatyzacja w biurze

Oczyszczanie powietrza, zero przykrych zapachów

W powietrzu, którym oddychamy pełno jest zanieczyszczeń. Nie widzimy ich gołym okiem, lecz one tam są. Krążą w miejscu pracy, aż wreszcie trafiają do naszych dróg oddechowych. Podobnie rzecz się ma z pyłkami roślin, alergenami, drobinkami pleśni, spalinami i smogiem. Klimatyzacja biurowa mówi temu stop i zatrzymuje zanieczyszczenia na filtrach.

Powietrze krążące w biurze staje się czyste, rześkie, odpowiednio nawilżone. Mało tego, filtry klimatyzacji potrafią usunąć nieprzyjemne zapachy. Mamy na myśli nie tylko efekt nerwowego spotkani z szefem, lecz również intensywną woń potraw podgrzewanych w firmowej kuchence mikrofalowej.

Proste, zdalne zarządzanie

Wykradanie sobie pilota sterowania klimatyzacją to już przeszłość. Nieustanna zmiana ustawień, bo komuś stale coś nie pasuje, to tez przeszłość. Zarządzanie nowoczesną klimatyzacją biurową odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej, w której powstają scenariusze na cały tydzień z góry. Dzięki temu uruchamia się automatycznie o określonej godzinie, pracuje z narzuconą intensywnością, aby osiągnąć zadaną temperaturę zanim przyjdą pracownicy. A to tylko jedna możliwość z bogatego wachlarza klimatyzacji biurowych dostarczanych przez Kliwent.

DO GÓRY