Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

Gdy zapada decyzja o modernizacji systemu grzewczego, pojawia się pytanie o to, które z rozwiązań wybrać? Najlepiej to dające się najłatwiej zintegrować z istniejącą już instalacją. Czymś takim jest wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda. Pożegnaj dymiący, nieekologiczny i wiecznie brudny kocioł centralnego ogrzewania. Przywitaj nowoczesność oraz wygodę, które wpisują się w proekologiczne trendy.

Jak działa ta instalacja?

Proces grzewczy opiera się przemianach termodynamicznych zachodzących w zamkniętym obiegu pompy ciepła. Pompa sama z siebie nie wytwarza ciepła, ale pobiera je z powietrza i przekazuje do parownika, gdzie energia oddziałuje na czynnik. Chwilę później, w sprężarce, dochodzi do sprężenia czynnika, a temu zjawisku towarzyszy wytwarzanie ciepła emitowanego dalej. Co ważne, wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda będzie też chłodzić, gdy tylko włączysz ten tryb.

pompa wysokotemperaturowa powietrze-woda

Ciepła woda użytkowa na zawołanie

Potencjał wysokotemperaturowej pompy ciepła powietrze-woda jest zdumiewający. Bo czy wiesz, że może ona podgrzać ciepłą wodę użytkową do temperatury aż 80°C? Wykorzystasz ją nie tylko w domach do kąpieli i prac związanych z utrzymaniem budynku, lecz także w obiektach przemysłowych, usługowych i produkcyjnych. Nawet jeśli mają duży metraż i sporą kubaturę.

Efektywne ogrzewanie zimą

Zadbaj o przyjemne, kojące ciepło od pierwszych chłodów po srogie zimy. Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda odznacza się wysoką sprawnością, dzięki czemu szybko dogrzewa wnętrza, eliminując zimno. Ciepło pobierane jest z powietrza również w trakcie mrozów sięgających -28°C. Nie musisz przy tym odwiedzać kotłowni, pamiętać o uzupełnianiu opału, nie martwisz się też o jego ceny oraz dostępność. Instalacją możesz zarządzać zdalnie, aktywując harmonogramy. Tym sposobem dodatkowo oszczędzisz na kosztach ogrzewania.

daikin wysokotemperaturowa pompa ciepła

Skuteczne chłodzenie latem

Nagrzane powietrze, które wdziera się każdą szczeliną i winduje temperaturę w budynku to prawdziwy koszmar. Na szczęście wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda potrafi temu zaradzić. Po aktywowaniu trybu chłodzenia instalacja przechodzi w tryb pracy rewersyjnej. Wtedy proces grzewczy jest odwrócony i chłód emitowany jest do środka, z kolei ciepło wyrzucane na dwór przez jednostkę zewnętrzną. A kiedy nie ma w środku nikogo, wyłącz chłodzenie zdalnie, by układ nie działał bezproduktywnie.

Rozwiązanie dla starszych budynków

Szukasz sposobu modernizacji budynku? Metody, która jest ekologiczna, ma wysoką skuteczność i nie wymaga zmiany obecnej instalacji grzewczej? Wybierz wysokotemperaturową pompę ciepła powietrze-woda, którą podłączysz do istniejących rur i grzejników.

Integracja z istniejącą już instalacją

Pompa jest w pełni samodzielnym źródłem ciepła dostosowanym do pracy w naszym klimacie. Nie straszne jej zatem zimowe mrozy lub nagłe skoki temperatury. Jej montaż jest prosty, odbywa się szybko, efekty widzisz i czujesz natychmiast. W dodatku zarządzanie nowym systemem odbywać się może zdalnie.

Kontrola stanu opału, czyszczenie pieca i inne związane z tym niedogodności stają się wspomnieniem. Co więcej, wysokotemperaturowa pompa ciepła jest tańsza w eksploatacji niż kotły centralnego ogrzewania, które przez lata uchodziły za rozwiązanie najbardziej oszczędne.

wysokotemperaturowa pompa ciepła daikin epra

Nawet 100% energii z odnawialnych źródeł

Wykorzystaj w pełni energię obecną na zewnątrz do zasilania pompy. W klasycznym układzie zasilana jest energią odnawialną pobieraną z powietrza w 65%, osiągając efektywność A+. Tylko 35% pochodzi z energii elektrycznej, lecz do produkcji prądu możesz posłużyć się panelami fotowoltaicznymi. Zwiększysz tym samym skuteczność podgrzewania wody.

DO GÓRY