Klimatyzatory multi+

Klimatyzatory multi+ to wysokowydajne systemy klimatyzacji zapewniające wygodę, oszczędność energii i miejsca, jak również podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie potężnej jednostki zewnętrznej i kilku wewnętrznych jednostek sprawia, że system multi+ bardzo dobrze sprawdza się w dużych budynkach mieszkalnych – szczególnie w domach o sporej kubaturze. Odkryj z nami zalety i funkcje klimatyzatorów multi+ oraz korzyści płynące dla Twojego budynku.

Dlaczego warto wybrać system multi+?

Jeden system – trzy korzyści. Multi+ łączy klimatyzację pomieszczeń z ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową, zapewniając wysoki stopień komfortu. Te same urządzenia pracują dla Ciebie przez cały rok, korzystasz więc z jednej instalacji i nie przejmujesz się opałem, jego dostępnością ani cenami. Nie musisz mieć nawet kaloryferów, bo multi+ potrzebuje jedynie klimatyzatorów oraz zbiornika na wodę. Resztą zajmuje się jednostka zewnętrzna.

klimatyzator i ciepła woda

Wysoka efektywność energetyczna

W systemie multi+ zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań – ekologicznych, ekonomicznych i przyjaznych środowisku. Zaliczają się do nich:

  • czynnik chłodniczy R-32
  • sprężarka typu swing
  • efektywność energetyczna nawet A+++w trybie chłodzenia
  • efektywność energetyczna do A++ w trybie ogrzewania
  • efektywność energetyczna B dla ciepłej wody użytkowej

Potężna jednostka zewnętrzna? Sprawdź klimatyzatory multi+

Kluczowym elementem klimatyzatorów multi+ jest potężna jednostka zewnętrzna. Dzięki niej system może działać stabilnie, a wydajność klimatyzacji nigdy nie ulega zmianie, pomimo zmieniających się pór roku. Moc jednostki zewnętrznej pozwala podłączać wiele wewnętrznych, a każda z nich szybko stworzy oczekiwane warunki. Komfort termiczny we wszystkich pomieszczeniach masz zapewniony, w dodatku niezależnie od siebie.

Stabilność pracy w zróżnicowanych warunkach

Klimatyzatory multi+ nie boją się trudnych warunków atmosferycznych. Silny wiatr, ulewny deszcz, wysoka lub niska temperatura nie są przeszkodą, a instalacja będzie pracować bez przerw przez cały rok. Bez względu na pogodę, niezależnie od temperatury. Tolerancja temperatur jednostek multi+ ma sporą rozpiętość, od -15° C do nawet 43°C. Spokojnie poradzi sobie z upalnym latem, tworząc w środku przyjemny, kojący mikroklimat. Z kolei zimą nie obawiasz się o ciepłą wodę do kąpieli – ta zawsze na Ciebie czeka.

klimatyzacja do ciepłej wody

Maksymalna estetyka budynku

To właśnie minimalizm sprawia, że Twój dom zachowa estetyczny wygląd, a ingerencja w jego zewnętrzną bryłę sprowadzona została do absolutnego minimum. Na dworze znajduje się tylko jedna jednostka, która w dodatku odznacza się cichym funkcjonowaniem. Z pewnością nie będzie przeszkadzać sąsiadom ani zwierzętom, które mieszkają lub przebywają w pobliżu. Twój dom pozostanie przyjaznym punktem na mapie ich wędrówek.

Ty z kolei cieszysz się przyjaznym wnętrzem – chłodem, którego potrzebujesz w gorące dni oraz ciepłem w te chłodniejsze lub nawet mroźne. Gdy będzie Ci dobrze, gdy będzie Ci miło, pamiętaj, że wszystko to zawdzięczasz pracy jednego urządzenia – Twojego klimatyzatora multi+.

Swoboda budowy instalacji

Jednym z głównych atutów klimatyzatorów multi+ jest ich elastyczność w zakresie planowania układu instalacji. Ponieważ w tym systemie jednostka zewnętrzna może obsługiwać wiele jednostek wewnętrznych, w dodatku zupełnie różnych, zyskujesz ogromną swobodę w rozprowadzaniu sieci chłodniczej i grzewczej. Dopasuj klimatyzatory wewnętrzne do ogólnego wystroju domu lub postaw na maksymalny indywidualizm połączony z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Zamontuj jednostki ścienne, ulokuj jednostki przypodłogowe, zastosuj modele kasetonowe i kanałowe – wszystko to z myślą o własnym komforcie.

klimatyzacja i ciepła woda

Oszczędność energii i miejsca

Klimatyzatory multi+ są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne urządzenia klimatyzacyjne. Jeden system obsługuje kilka, nawet kilkanaście pomieszczeń, więc koszty związane z rozprowadzeniem instalacji są niższe. Ta sama zasada odnosi się do kosztów eksploatacji – jedna jednostka zewnętrzna to niższe koszty serwisowe. Ponadto, klimatyzatory multi+ posiadają zaawansowane systemy sterowania. One z kolei pozwalają precyzyjnie ustawiać oraz sterować temperaturami w każdym z pomieszczeń, minimalizując straty energii.

Łatwe, nowoczesne zarządzanie

Klimatyzatory multi+ oferują zarządzanie pracą jednostek z poziomu urządzeń mobilnych, przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi. W efekcie możesz zdalnie sterować całością instalacji, jak również temperaturami, wilgotnością, intensywnością nawiewu. Sterowanie ręczne to już przeżytek – idź z duchem czasu, wybieraj nowoczesne rozwiązania. Pamiętaj też, że systemy multi+ pozwalają monitorować zużycie energii – z nimi w pełni panujesz nad kosztami.

DO GÓRY