Klimatyzatory przypodłogowe

Klimatyzatory przypodłogowe to rozwiązanie stworzone z myślą praktycznie o każdym rodzajach pomieszczeń. Ich konstrukcja pozwala dyskretnie, a zarazem skutecznie ogrzewać lub chłodzić wnętrza domów oraz mieszkania. Choć sama jednostka instalowana jest na dole (sama nazwa wskazuje, że tuż nad podłogą), to strumień powietrza rozprowadza je po całym pomieszczeniu – znacznie skuteczniej, niż tradycyjny kaloryfer.

Rozwiązania w sam raz do niskich pomieszczeń

Brak miejsca na jednostkę naścienną lub kasetonową nie musi oznaczać rezygnacji z klimatyzatora. W takiej sytuacji wybierasz klimatyzator przypodłogowy, który z łatwością umieścisz w niszy lub pod parapetem. Tam dyskretnie pełni swą funkcję, praktycznie nie rzucając się w oczy. Za to efekty jego pracy są odczuwalne w całym pomieszczeniu. Powstaje przyjemny mikroklimat z temperaturą dającą wytchnienie od panującego upału albo dające przyjemne ciepło przy siarczystym mrozie.

Imitacja klasycznego kaloryfera

Kiedy zależy Ci na zachowaniu tradycyjnych elementów wystroju wnętrza, wybierz klimatyzatory przypodłogowe. Przypominają one grzejniki panelowe, lecz poza funkcją grzania mogą też chłodzić pomieszczenia, wentylować je oraz oczyszczać z zanieczyszczeń i zapachów. Powietrze staje się czyste, zarazem wolne od pyłków, alergenów i kurzu. Jest nawilżone lub osuszone (zależnie od potrzeb). Znikają też nieprzyjemne zapachy, pochodzące od zwierząt lub będące efektem kulinarnych fantazji. Ustaw temperaturę na pożądanym poziomie, dopasuj intensywność nawiewu. Tylko tyle i cieszysz się idealnymi warunkami.

przypodłogowy klimatyzator daikin perfera

Bardzo cicha praca

Kluczowym aspektem pracy klimatyzatorów przypodłogowych jest niezwykle ciche działanie. Nie słychać ich, a one wciąż robią to, co do nich należy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii, komponenty nie generują hałasu, a jednocześnie odznaczają się wysoką skutecznością.

Co więcej, w trybie nocnym podtrzymują panujące warunki, zapobiegając nagłym zmianom temperatury, które mogłyby negatywnie odbijać się na jakości snu oraz wypoczynku.

Klimatyzatory przypodłogowe – ergonomiczne i ekonomiczne

Mimo kompaktowych rozmiarów każda z jednostek potrafi skutecznie i efektywnie chłodzić albo ogrzewać przestrzenie, w których je zainstalowano. Gdy zajdzie taka potrzeba, aktywują tryb turbo. On ma za zadanie szybko zmienić panujące warunki – zależnie od potrzeb wychładzając wnętrze lub nagrzewając je. Zdalne sterowanie daje Ci możliwość wprowadzenia zmian, zanim jeszcze pojawisz się w środku. Po przekroczeniu progu czeka na Ciebie taka temperatura, w jakiej będzie Ci najlepiej.

klimatyzator przypodłogowy do mieszkania daikin perfera fvxm

Klimatyzatory przypodłogowe to wysoka efektywność

Obecność technologii inwerterowej przekłada się na efektywne wykorzystanie energii. Urządzenia są dzięki temu energooszczędne, a fakt ten potwierdzają klasy energetyczne (oraz wysokość rachunków za prąd). Efektywność klimatyzatorów przypodłogowych przejawia się także na innych płaszczyznach. Mogą one między innymi oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Szereg filtrów wiąże cząsteczki stałe oraz alergeny i zatrzymuje je wewnątrz. Do Ciebie dociera wyłącznie czyste i świeże powietrze. Docenisz to z każdym zaczerpniętym oddechem.

klimatyzator przypodłogowy daikin perfera fvxm

Proste, intuicyjne sterowanie

Zarządzaj klimatyzatorem w prosty i wygodny sposób. Korzystaj z pilota zdalnego sterowania, by na bieżąco regulować komfort termiczny. Kilka kliknięć i gotowe – temperatura rośnie albo maleje, wentylatory zmieniają intensywność wywiewanego powietrza. W innych przypadkach korzystaj z aplikacji mobilnej, by przez Wi-Fi dokładniej i bardziej szczegółowo sterować klimatyzacją. Takie systemy pozwalają układać harmonogramy, jak również monitorować zużycie energii. Z nimi trzymasz rękę na klimatyzacyjnym pulsie.

DO GÓRY