Pompy ciepła Panasonic Aquarea T-CAP Monoblok

Panasonic Aquarea T-CAP Monoblok. Chłodzi, ogrzewa, zapewnia ciepłą wodę użytkową

Jedno- lub trójfazowa pompa ciepła powietrze – woda Aquarea T-CAP Monoblok to najlepszy wybór dla Twojego domu. W zależności od temperatury zewnętrznej ogrzeje lub schłodzi budynek, bez pomocy dodatkowych grzałek elektrycznych czy klimatyzatora. Wybierając pompę ciepła Aquarea T-CAP możesz cieszyć się otulającym ciepłem w mroźne dni, jak i przyjemnym chłodem w upalne. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania jednostka Aquarea. Dostarcza ona również ciepłej wody użytkowej. Jest to więc kompleksowe rozwiązanie, chętnie wybierane przez szerokie grono inwestorów.

Efektywność pracy nawet przy -20 °C

Temperatura na zewnątrz spada? Z pompą ciepła Panasonic Aquarea T-CAP Monoblok nie musisz się obawiać, że spadnie także w Twoim domu. Jej wydajność jest cały czas na tym samym poziomie, nawet kiedy temperatura za oknem to -20 °C. Zawdzięcza to dodatkowym elementom układu chłodniczego oraz wysoko rozwiniętej automatyce, która za zadanie ma kontrolować parametry pracy jednostki.

Ciepła woda o temperaturze do 65 °C

Optymalizacja układu i obiegu czynnika chłodniczego sprawiła, że urządzenia typu T-CAP mogą pracować pod wyższym ciśnieniem. Dzięki temu utrzymują stałą wydajność grzewczą przy temperaturze wody na wylocie sięgającej 65 °C. Gwarantuje to efektywną współpracę na linii pompa ciepła – ogrzewanie płaszczyznowe bądź grzejniki.

Ekonomiczne, ekologiczne, efektywne pompy o dużej mocy

Wybierając pompy ciepła Aquarea T-CAP Monoblok do roli źródła ogrzewania, stawiasz na ekologię. Czynnik R32 odpowiedzialny za chłodzenie nie wpływa negatywnie na środowisko. Posiada on również właściwości umożliwiające jego ponowne wykorzystanie. Co więcej, czynnik R32 wyróżnia się niskim współczynnikiem GWP.

Szeroki wybór mocy jednostek Aquarea, od 9 do 16 kW, sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie, obniżając koszt inwestycji i eksploatacji. Jednostka Aquarea T-CAP Monoblok charakteryzuje się klasą energetyczną A+++ w trybie ogrzewania przy 35 °C. Oznacza to niewielkie zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie niższe rachunki za prąd.

Polecane do nowych domów oraz modernizowanych budynków

Nie ma znaczenia, czy szukasz skutecznego i ekologicznego źródła ogrzewania nowego domu, czy też chcesz zmodernizować przestarzałą instalację – w obu przypadkach wybierz pompę ciepła Aquarea T-CAP Monoblok. Jednostkę zewnętrzną stworzono zarówno dla nowych inwestycji, jak i modernizowanych budynków. Można ją więc bez trudu podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej. Współpracuje ona z grzejnikami, klimakonwektorami, jak i ogrzewaniem podłogowym. Może też być bezpośrednim zamiennikiem kotła węglowego.

Zdalne zarządzanie, zdalny serwis

Podobnie jak reszta pomp ciepła Panasonic, Aquarea T-CAP Monoblok może być zarządzana za pomocą aplikacji mobilnej, dostępnej w dwóch wariantach. Aquarea Smart Cloud to wersja dla użytkowników, w której bez trudu zmienisz ustawienia pompy Aquarea. Możesz też na bieżąco monitorować zużycie energii i ustalać harmonogram działania pompy.

Z kolei Aquarea Service Cloud dedykowana jest instalatorom, choć zapewnia też szereg korzyści dla użytkownika. Umożliwia ona zdalne serwisowanie instalacji grzewczej: aplikacja wysyła instalatorowi powiadomienie w momencie pojawienia się błędów, wówczas może on zdalnie sprawdzić status urządzenia, przeprowadzić serwis online, a nawet dostosować ustawienia pompy, bez konieczności przyjazdu na miejsce.

DO GÓRY