Pompa ciepła typu split

Ogrzewaj i schładzaj swój dom z ekologiczną pompą ciepła typu split. Dzięki wysokiej klasie efektywności energetycznej A+++ nie tylko pozytywnie wpływa na wysokość rachunków, lecz również świetnie wpisuje się w wymogi nowoczesnego budownictwa. Co więcej, pompa ciepła typu split znakomicie zastępuje ogrzewanie elektryczne, a dzięki bogatej ofercie jednostek wewnętrznych z łatwością wybierzesz tę, która najlepiej pasuje do Twego wnętrza.

Dwa elementy – jeden cel

W odróżnieniu od monobloku układ typu split składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej (agregatu) oraz jednostki wewnętrznej połączonych instalacją zapewniającą wymianę ciepła w obiegu, tzw. orurowaniem. Niezwykle istotny jest fakt, że pompę ciepła split można zamontować w budynku nowym, dopiero budowanym, jak i w już zamieszkałym. Wymaga to oczywiście drobnej ingerencji w strukturę ścian oraz obecnej instalacji C.O i CWU.

Jednostka wewnętrzna do chłodzenia i grzania

Potrzebujesz wypełnić pomieszczenie ciepłem i stworzyć przytulną atmosferę? Uruchom grzanie. Ciesz się przyjemną temperaturą dającą ukojenie od chłodu panującego na zewnątrz. Nowoczesna jednostka Daikin upora się z tym szybko, podnosząc komfort. Masz także pewność, że ciepłe powietrze dotrze do każdego zakamarka, a to dzięki wydajnym wentylatorom i funkcji swing. Gdy zmieni się pora roku i przyjdzie ratować się w środku przed upałem, skorzystaj z funkcji chłodzenia. Ustaw temperaturę, siłę nawiewu, potem ciesz się idealnymi warunkami.

Zewnętrzna jednostka o wysokiej wydajności grzewczej

Czy wiesz, że jednostka zewnętrzna pompy typu split nie boi się mrozów? Unikalna konstrukcja urządzeń oraz ich zakres pracy stawiają czoła ponad dwudziestostopniowym mrozom. W jednostce umiejscowionej na zewnątrz, po za budynkiem, znajdują się najgłośniejsze elementy całego układu, choć całość starannie wyciszono. Więc gdy trudzą się, by zapewnić Ci ciepło lub chłód, nic nie przeszkadza w pracy ani w odpoczynku.

Kompaktowe konstrukcje

Zarówno agregat, jak i jednostka wewnętrzna, zaliczają się do urządzeń niewielkich i dyskretnych. Skromna kubatura sprawia, że zajmują niewiele miejsca. Nie rzucają się w oczy i nie szpecą przestrzeni, a jednocześnie robią to, do czego zostały zaprojektowane i stworzone. Mało tego, autorska technologia Daikin, technologia inwerterowa, redukuje zużycie energii nawet o 30%. Zamiast włączać i wyłączać silnik, dynamicznie dopasowuje jego obroty do aktualnego zapotrzebowania. Tym sposobem instalacja jest zawsze gotowa do działania.

Eleganckie wzornictwo

Wewnętrzna jednostka może się stać częścią wystroju wnętrza – gustownym, ponadczasowym, przy okazji nowoczesnym. Daikin przywiązuje dużą uwagę do wzornictwa, co zostało docenione przez branżę, w dodatku wielokrotnie nagrodzone. W efekcie w Twoim domu zagości sprzęt, który świetnie się prezentuje. O wyrazistych liniach i smukłych krawędziach. Zamknięty we współczesnej formie, zapewniający ponadczasową elegancję. Wybierz więc jedną z kultowych jednostek, patrz i podziwiaj, jak pracuje dla Ciebie.

Intuicyjne sterowanie

Daikin to nowoczesność w każdym calu. Nie inaczej jest w przypadku sterowania pompą ciepła typu split. Zarządzanie nią jest niezwykle proste, a przy tym intuicyjne. Używać możesz zarówno pilotów zdalnego sterowania, jak i aplikacji mobilnej, która pozwala precyzyjnie regulować temperaturę oraz intensywność nadmuchu. Co ważne, wybrane modele jednostek wewnętrznych korzystają z wbudowanych czujników wykrywających obecność ludzi w pomieszczeniu. Gdy detektor pojmie, że ktoś siedzi w pobliżu, skieruje strumień powietrza w inną stronę. Tak rodzi się doskonały komfort. Tak powstają idealne warunki.

DO GÓRY