Pompa ciepła typu split

Ogrzewaj i schładzaj swój dom z ekologiczną pompą ciepła typu split. Dzięki wysokiej klasie efektywności energetycznej A+++ nie tylko pozytywnie wpływa na wysokość rachunków, lecz również świetnie wpisuje się w wymogi nowoczesnego budownictwa. Co więcej, pompa ciepła typu split znakomicie zastępuje ogrzewanie elektryczne, a dzięki bogatej ofercie jednostek wewnętrznych z łatwością wybierzesz tę, która najlepiej pasuje do Twego wnętrza.

Dwa elementy – jeden cel

W odróżnieniu od monobloku układ typu split składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej (agregatu) oraz jednostki wewnętrznej połączonych instalacją zapewniającą wymianę ciepła w obiegu, tzw. orurowaniem. Niezwykle istotny jest fakt, że pompę ciepła split można zamontować w budynku nowym, dopiero budowanym, jak i w już zamieszkałym. Wymaga to oczywiście drobnej ingerencji w strukturę ścian oraz obecnej instalacji C.O i CWU.

pompa split

Jednostka wewnętrzna do chłodzenia i grzania

Potrzebujesz wypełnić pomieszczenie ciepłem i stworzyć przytulną atmosferę? Uruchom grzanie. Ciesz się przyjemną temperaturą dającą ukojenie od chłodu panującego na zewnątrz. Nowoczesna jednostka Daikin upora się z tym szybko, podnosząc komfort. Masz także pewność, że ciepłe powietrze dotrze do każdego zakamarka, a to dzięki wydajnym wentylatorom i funkcji swing. Gdy zmieni się pora roku i przyjdzie ratować się w środku przed upałem, skorzystaj z funkcji chłodzenia. Ustaw temperaturę, siłę nawiewu, potem ciesz się idealnymi warunkami.

Zewnętrzna jednostka o wysokiej wydajności grzewczej

Czy wiesz, że jednostka zewnętrzna pompy typu split nie boi się mrozów? Unikalna konstrukcja urządzeń oraz ich zakres pracy stawiają czoła ponad dwudziestostopniowym mrozom. W jednostce umiejscowionej na zewnątrz, po za budynkiem, znajdują się najgłośniejsze elementy całego układu, choć całość starannie wyciszono. Więc gdy trudzą się, by zapewnić Ci ciepło lub chłód, nic nie przeszkadza w pracy ani w odpoczynku.

Kompaktowe konstrukcje

Zarówno agregat, jak i jednostka wewnętrzna, zaliczają się do urządzeń niewielkich i dyskretnych. Skromna kubatura sprawia, że zajmują niewiele miejsca. Nie rzucają się w oczy i nie szpecą przestrzeni, a jednocześnie robią to, do czego zostały zaprojektowane i stworzone. Mało tego, autorska technologia Daikin, technologia inwerterowa, redukuje zużycie energii nawet o 30%. Zamiast włączać i wyłączać silnik, dynamicznie dopasowuje jego obroty do aktualnego zapotrzebowania. Tym sposobem instalacja jest zawsze gotowa do działania.

pompa ciepła jednostka przypodłogowa

Eleganckie wzornictwo

Wewnętrzna jednostka może się stać częścią wystroju wnętrza – gustownym, ponadczasowym, przy okazji nowoczesnym. Daikin przywiązuje dużą uwagę do wzornictwa, co zostało docenione przez branżę, w dodatku wielokrotnie nagrodzone. W efekcie w Twoim domu zagości sprzęt, który świetnie się prezentuje. O wyrazistych liniach i smukłych krawędziach. Zamknięty we współczesnej formie, zapewniający ponadczasową elegancję. Wybierz więc jedną z kultowych jednostek, patrz i podziwiaj, jak pracuje dla Ciebie.

pompa ciepła jednostka kanałowa

Intuicyjne sterowanie

Daikin to nowoczesność w każdym calu. Nie inaczej jest w przypadku sterowania pompą ciepła typu split. Zarządzanie nią jest niezwykle proste, a przy tym intuicyjne. Używać możesz zarówno pilotów zdalnego sterowania, jak i aplikacji mobilnej, która pozwala precyzyjnie regulować temperaturę oraz intensywność nadmuchu. Co ważne, wybrane modele jednostek wewnętrznych korzystają z wbudowanych czujników wykrywających obecność ludzi w pomieszczeniu. Gdy detektor pojmie, że ktoś siedzi w pobliżu, skieruje strumień powietrza w inną stronę. Tak rodzi się doskonały komfort. Tak powstają idealne warunki.

DO GÓRY