Pompa ciepła monoblok

Odkryj pompę ciepła nowej generacji powietrze-woda typu monoblok, czyli rozwiązanie wydajne, zarazem minimalistyczne. W tym przypadku sprzęt zajmujący się grzaniem oraz chłodzeniem może się znaleźć na zewnątrz budynku – do środka wchodzą jedynie rury transferujące ciepło lub chłód do domowego układu C.O. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, by pompę tę zamontować w domu, w jednym z pomieszczeń.

Rozwiązanie dla każdego domu

Stwórz ekologiczną i ekonomiczną instalację, która w chłodne dni dostarczy ciepło do domu, z kolei latem, na fali gorąca, zapewni wytchnienie od wysokich temperatur. Pompa ciepła korzysta z najnowszych technologii oraz wysokiej jakości komponentów zapewniających bezawaryjną pracę połączoną z wysoką sprawnością energetyczną.

daikin monoblok

Taka pompa wpisuje się w wymogi nowoczesnego budownictwa, będąc rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska, jak również wygodnym dla mieszkańców. Jest także świetnym rozwiązaniem dla budynków już istniejących i zamieszkałych, lecz wymagających modernizacji systemu grzewczego. W każdym przypadku zyskujesz opcję grzewczą, chłodniczą oraz podgrzewanie wody użytkowej do wysokich temperatur.

Monoblok nie traci na wydajności

Pompa ciepła monoblok odznacza się nie tylko znakomitą wydajnością, lecz również utrzymaniem wysokiego poziomu w przypadku gdy do budynku prowadzi długa instalacja. To niepodważalna korzyść dla Twojego domu. Nad wydajnością czuwają technologie HVAC opracowane pod kątem europejskich wymogów klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej oraz emisji CO2.

Wysoka sprawność pracy

Obecność czynnika R32 sprawia, że ta pompa ciepła jest sprawniejsza energetycznie – osiągnęła klasę A+++, czyli najwyższą w branży. Urządzenie znakomicie radzi sobie w zimne dni, dostarczając ciepłą wodę użytkową. Praca gwarantowana sięga nawet -28°C. Mimo tak niesprzyjających warunków pompa wciąż jest w stanie dostarczać ciepłą wodę użytkową o temperaturze zbliżonej do 50°C.

pompa ciepła monoblok daikin

Na tym nie koniec, bo w bardziej optymalnych warunkach sprężarka jest w stanie zapewnić wodę o temperaturze nawet 70°C. Ta pompa może też współpracować z różnymi jednostkami wewnętrznymi, dając Ci swobodę wyboru, jak i dopasowania do wystroju wnętrza.

Cisza, komfort, prezencja

Duża moc oraz wysoka efektywność nie przeszkadzają pompie ciepła typu monoblok pozostać cichą. Naprawdę cichą. Jak podaje producent, w trybie standardowym pompa głośność nie przekracza 38 dBA – jest to poziom porównywalny z ćwierkaniem ptaków. Mało tego, w trybie obniżonego dźwięku jest jeszcze niższe i absolutnie nie przeszkadza, kiedy przebywasz na dworze lub kiedy masz otwarte okna.

Wiele funkcji pracy

Latem, gdy temperatury wysokie i upały dają się we znaki, korzystaj z funkcji chłodzenia z kompatybilnymi jednostkami wewnętrznymi. Działanie systemu jest wtedy odwracane i do środka wpada chłodne, rześkie powietrze dające wytchnienie od męczącego ciepła.

pompa ciepła monoblok

W chłodniejsze dni używaj funkcji ogrzewania. Ustaw taką temperaturę, w jakiej czujesz się najlepiej i stwórz kojący, przyjemny klimat. Pompa jest w pełni kompatybilna instalacjami centralnego ogrzewania, w tym z różnego rodzaju emitorami ciepła. W tym trybie pracy podgrzewana jest także ciepła woda użytkowa.

Nowoczesność w każdym calu

Wspaniałe, nowoczesne i zaawansowane wnętrze znajduje odzwierciedlenie również w zewnętrznej formie oraz designie pompy ciepła. Wzornictwo zostało nagrodzone prestiżowymi nagrodami za nieszablonowe podejście do projektu, jak i oryginalność konstrukcji. Nowoczesny profil wpisuje się w najnowsze trendy i komponuje z każdym krajobrazem. Ta idea umożliwia harmonijną symbiozę sprzętu z otoczeniem.

DO GÓRY