System klimatyzacji VRV

Poznaj system klimatyzacji VRV. Dzieło firmy Daikin pozwalające precyzyjnie i kompleksowo sterować klimatem w obrębie budynku. Jej każdy element powstał z myślą o chłodzeniu, ogrzewaniu i wentylacji wielopiętrowych nieruchomości. Nie powinno więc dziwić, że bezbłędnie odnajduje się w biurach, hotelach oraz budynkach użyteczności publicznej. Mając system klimatyzacji VRV, szybciej niż kiedykolwiek dostosujesz temperaturę do warunków panujących w otoczeniu i zagwarantujesz wszystkim obecnym komfortowe miejsce pracy oraz wypoczynku.

Sterowanie systemem klimatyzacji VRV

Sterowanie klimatyzacją na dużych przestrzeniach właśnie stało się łatwiejsze. System klimatyzacji VRV pozwala indywidualnie kontrolować całe strefy, konkretne pomieszczeniami albo piętra. Z łatwością połączysz jednostkę VRV z systemem zarządzania budynkiem od Daikin. Producent zadbał też o sprawną integrację się ze sprzętem innych firm, poddając go pod kontrolę VRV. W ten sposób masz możliwość sterowania nie tylko klimatem, ale również alarmami, windami czy oświetleniem, a wszystko z poziomu jednego interfejsu.

przegląd klimatyzacji daikin vrv

Rozbudowanie systemu w dowolnym momencie

Trudno już dziś zaplanować instalacje pod kątem przyszłości i przewidzieć czy kiedyś nie będzie potrzebny kolejny klimatyzator wewnętrzny. System klimatyzacji VRV rozwiązuje ten problem. Wprowadza bowiem opcję rozbudowy całej instalacji w dowolnym czasie o dowolną jednostkę. W ten sposób rozłożyć koszty budowy lub modernizacji systemu na kilka sezonów. Zmniejszysz ponoszone w danym momencie wydatki, zachowując sterowanie nad wciąż rosnącą instalacją.

Elastyczność w wyborze klimatyzatora

System klimatyzacji VRV stawia elastyczność na pierwszym miejscu. Otrzymujesz więc do wyboru wiele jednostek wewnętrznych, które bez problemu podłączysz do systemu. Wybierz optymalne rozwiązanie i zdecyduj czy będzie to jednostka naścienna, która jest dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach bez podwieszanych sufitów, czy całkowicie płaska kaseta, która estetycznie integruje się z sufitem.

uruchomienia kliamtyzatora vrv

Proste rozwiązania. Łatwe funkcjonowanie pomieszczeń i całego obiektu

System klimatyzacji VRV to nie tylko rozwiązania związane z dostarczaniem chłodnego i ciepłego powietrza. Z instalacją w prosty sposób możesz zintegrować wytwarzanie ciepłej wody, która jest niezbędna w kuchni oraz toaletach. Poza tym pomieszczeniom technicznym możesz zagwarantować wartość temperatury na poziomie nawet -20°C.

System klimatyzacji VRV – zaprojektowany z myślą o komforcie

Układ sterowania wielostrefowego pozwala na precyzyjne zarządzanie klimatem w pokojach i na wielu piętrach. Specjalne czujniki podłogowe wraz z czujnikami obecności kierują chłodne powietrze z dala od ludzi przebywających w pomieszczeniu i tym samym generują przepływ powietrza. Razem ze zmienną temperaturą czynnika chłodniczego zapomnisz o czymś takim jak przeciągi. Mało tego, nie usłyszysz samej klimatyzacji. Technologia cichej pracy gwarantuje komfortowe warunki do skupienia i do relaksu.

Stały dostęp do świeżego powietrza

Ogrzewanie oraz chłodzenie powietrza jest niezwykle ważne dla zachowania komfortu termicznego. Jednak równie ważne jest oddychanie świeżym i zdrowym powietrzem, które jest wolne od alergenów i pleśni. Zastosowanie jednostek HRV lub centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnych typu pluf-and-play zapewni wentylację, która ułatwi oddychanie i sprawi, że przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach będzie niezwykle komfortowe.

jednostki zewnętrzne vrv

Inteligentne zarządzanie kosztami

Korzystaj z usługi chmurowej Daikin Cloud Service, która pozwoli Ci obserwować zużycie energii i wpływać na koszty związane z wymianą powietrza w budynku. Inteligentne karty dostępu wraz z czujnikami zapobiegają marnowaniu energii, a konserwacja predykcyjna wykorzystuje dane z czujników i pozwala na wykrywanie z wyprzedzeniem awarii i usterek.

DO GÓRY