Pompy ciepła Panasonic Aquarea T-CAP Split

Panasonic Aquarea T-CAP Split to wydajność przy niskich temperaturach

Z jednostką Panasonic Aquarea możesz być pewien, że w Twoim domu zawsze będzie przyjemnie ciepło, zarówno w pierwsze chłody, jak i siarczyste mrozy. Charakteryzuje się ona stałą wydajnością nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Dlatego też bez trudu ogrzeje budynek, choćby temperatura na zewnątrz spadła poniżej -20 °C. Jednocześnie pompa zapewni ciepłą wodę użytkową.

Grzanie, chłodzenie i ciepła woda użytkowa

Jednostka Aquarea skutecznie ogrzewa Twój dom w mroźne dni oraz chłodzi go w upały. Dzięki wykorzystaniu sprężarek inwerterowych Aquarea T-CAP jest w stanie dopasować tryb pracy do potrzeb grzewczych domu i robi to cicho. Przez cały rok nie tylko reguluje temperaturę w Twoim otoczeniu, lecz zapewnia też ciepłą wodę użytkową. Jednocześnie robi to wszystko w zgodzie ze środowiskiem, pobierając energię z otoczenia. Z tego względu pompa ciepła Aquarea to obecnie najbardziej ekologiczne źródło ciepła dla Twojego domu.

Współpracuje z nowymi i modernizowanymi budynkami

Jednostkę Aquarea można zamontować zarówno w nowo wybudowanym budynku, jak i tym poddawanym modernizacji. To świetna alternatywa między innymi dla kotła węglowego – przestarzałego i nieekologicznego źródła ogrzewania. Układ jednostki Aquarea T-CAP typu Split składa się z osobnej jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, podłączonych do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej. Atutem jednostki zewnętrznej jest kompaktowy rozmiar i łatwa instalacja bez konieczności wiercenia w elewacji domu. Szeroki zakres wydajności tych jednostek od 9 do 16 kW oraz zasilanie jedno- lub trójfazowe sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do typu i metrażu budynku.

Aquarea T-CAP Split to duża moc, świetna sprawność energetyczna

Oszczędzaj na kosztach ogrzewania i płać niższe rachunki za energię dzięki pompom ciepła Panasonic Aquarea. W porównaniu do konwencjonalnego ogrzewania budynków, jednostki Aquarea zużywają mniej energii, dzięki czemu więcej pieniędzy zostaje w Twojej kieszeni. Wysoka klasa efektywności energetycznej A++ to gwarancja mniejszych opłat za prąd przy wysokiej sprawności energetycznej pompy. System T-CAP do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej wykorzystuje najpowszechniej występującą energię odnawialną, czyli powietrze. Dzięki temu jest to bardziej opłacalne rozwiązanie niż tradycyjny kocioł.

Kompatybilność z grzejnikami, klimakonwektorami i ogrzewaniem podłogowym

Montując pompę ciepła Aquarea nie musisz pozbywać się grzejników lub rezygnować z ogrzewania podłogowego. Niepodważalnym atutem jednostek Aquarea jest współpraca z grzejnikami, klimakonwektorami oraz ogrzewaniem podłogowym.

Zdalne zarządzanie aplikacją Aquarea Service Cloud

Zarządzaj jednostką Aquarea z poziomu smartfona, tabletu albo komputera. Potrzebujesz do tego tylko dedykowanej aplikacji Aquarea Smart Cloud i dostępu do internetu. Prosty, przyjazny interfejs umożliwia łatwe sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem i ciepłą wodą. Włącz ogrzewanie jeszcze będąc w pracy i wróć do przyjemnie ciepłego domu. Albo zmniejsz temperaturę w mieszkaniu podczas Twojej nieobecności, by oszczędzić na rachunkach za energię. Wszystko to za pomocą kilku kliknięć.

Aplikacja do pomp ciepła Panasonic dostępna jest też wariancie dla instalatorów i serwisantów. Mowa tutaj o Aquarea Service Cloud, która pozwala serwisować jednostki typu Split online. Wysyła do instalatora powiadomienia o błędach, które może on usunąć zdalnie, bez konieczności przyjazdu na miejsce.

DO GÓRY