Montaż pompy ciepła Ruda Śląska

Zapewniamy bezpłatną poradę dotyczącą wyboru pompy ciepła. Przeprowadzamy wizję lokalną, by dobrać typ i model. Instalujemy i przeprowadzamy pierwsze uruchomienie. Jeśli więc jesteś z Rudy Śląskiej i szukasz dostawcy pomp ciepła, dobrze trafiłeś. Wystarczy, że zrobisz to:

  1. kontakt z nami – telefonicznie albo mailowo – zbadamy dokładnie Twoje potrzeby
  2. bezpłatne spotkanie z doradcą – przedstawiamy ofertę ze wstępną wyceną i opcją finansowania, przeprowadzamy darmową wizję lokalną
  3. dotacje – jeśli się o nie ubiegasz, pomożemy we wszystkich formalnościach
  4. złożenie zamówienia – podpisujemy umowę, wyznaczamy termin założenia pompy ciepła
  5. montaż i uruchomienie – nasz serwis dokonuje montażu oraz pierwszego autoryzowanego uruchomienia instalacji
  6. rozliczenie – finalizujemy umowę, rozmawiamy o terminach okresowych przeglądów

Pompa ciepła z montażem w Rudzie Śląskiej

Żeby poprawnie zainstalować pompę ciepła, niezbędne są wiedza i doświadczenie serwisantów. W Kliwent spełniamy każdy z podanych warunków, zapewniając fachowy montaż oraz pomoc już na etapie doradztwa i planowania instalacji.

Montaż pompy ciepła Ruda Śląska

Po rozmowach wstępnych przechodzimy do wyboru rodzaju pompy ciepła, czyli dopasowaniu typu, który najlepiej odpowiada potrzebom budynku, Twoim oczekiwaniom oraz zakładanemu budżetowi. Wybieramy pomiędzy:

  • Pompami ciepła powietrze-powietrze
  • Pompami ciepła powietrze-woda
  • Gruntowymi pompami ciepła
  • Hybrydowymi pompami ciepła

Musimy też wziąć pod uwagę, czy w Twoim przypadku lepszy okaże się monoblok, split, czy jednak multi+. Pomożemy Ci także określić zapotrzebowanie energetyczne domu, wskażemy ponadto najkorzystniejsze ułożenie instalacji. Otrzymasz rzecz jasna wycenę projektu do akceptacji.

Zaraz potem przystąpimy do działania – zależnie od typu pompy ciepła wskażemy najlepsze miejsce dla pompy ciepła powietrze-powietrze, przeprowadzimy też prace ziemne wymagane przy jednostce zewnętrznej pompy ciepła. Całą resztą też się zajmiemy: wprowadzimy instalację do budynku, zatroszczymy się o jednostki wewnętrze i zewnętrzne, podłączymy je do zasilania, instalacje zostaną również wypełnione czynnikiem. Na koniec nasi serwisanci sprawdzą szczelność układu i przeprowadzą pierwsze autoryzowane uruchomienie. Otrzymasz ponadto niezbędną dokumentację.

Pamiętaj, że działamy na wszystkich wymienionych obszarach Rudy Śląskiej: Orzegów, Ruda, Godula, Chebzie, Bielszowice, Nowy Bytom, Bykowina, Halemba, Kochłowice, Wirek, Czarny las.

Poznajemy klimat Rudy Śląskiej

Tak się składa, że Ruda Śląska narodziła się na skutek połączenia kilku miejscowości o zróżnicowanej zabudowie oraz wyraźnych odrębnościach architektonicznych. Ta fuzja sprawiła, że w samym sercu Górnego Śląska wyrosło miasto o oryginalnym kształcie i niepowtarzalnej urodzie.

Efekty zjednoczenia widać do dziś w postaci oryginalnej mieszanki dzielnic, na które składają się pierwiastki przemysłowe, (głównie górnicze oraz hutnicze), charakterystyczna zabudowa mieszkalna, czyli familoki, a także nowoczesne budownictwo, będącego wskaźnikiem nieustannego rozwoju Rudy Śląskiej.

I choć miasto znajduje się w centrum województwa śląskiego, pozostaje jednym z najbardziej zazielenionych miast regionu. Na mieszkańców oraz turystów czekają tu liczne parki, strefy wypoczynku i lasy. To jeden ze swojskich elementów Rudy Śląskiej dający wytchnienie od pracy, od codziennego zgiełku. Wymienione tereny są bardzo ważne dla mieszkańców, którym nieobce są ekologiczne trendy.

Nie powinno więc dziwić, że choć miasto ma górniczo-hutniczą historię, zamieszkujący je ludzie inwestują w pompy ciepła – w rozwiązania przyjazne środowisku, niskoemisyjne, proste w zarządzaniu.

Pompa ciepła Ruda Śląska? Skontaktuj się z nami

Już dziś umów się na bezpłatną rozmowę z doradcą – dowiedz się, która instalacja najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

DO GÓRY