Montaż pompy ciepła

Kwestię montażu pompy ciepła należy zlecić fachowcom – ludziom przeszkolonym i doświadczonym, posiadającym niezbędną wiedzę. W końcu to system, który będzie ogrzewał Twój dom podczas największych mrozów. Nie ma więc miejsca na błędy, niedociągnięcia i prowizoryczne rozwiązania. Potrzebujesz personelu, który wykona swą pracę niezawodnie – tacy ludzie są u nas. Tacy ludzie tworzą Kliwent.

Gdzie szukać instalatora pomp ciepła

Co trzeba wiedzieć o instalowaniu pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła nie jest zadaniem szczególnie skomplikowanym, jednak wymaga od instalatorów bardzo skrupulatnego podejścia, olbrzymiej staranności na każdym etapie oraz wysokiej precyzji wykonania. Tylko tak zamontowana pompa będzie działać bezpiecznie i niezawodnie. Tylko w ten sposób przestrzegane są zalecenia producenta oraz wymogi techniczne urządzenia.

Wybór miejsca montażu

Każdy typ pompy ciepła ma swoje wymagania co do miejsca usadowienia jednostki głównej. Należy przede wszystkim uwzględnić dostęp do źródła ciepła (powietrze, woda, grunt), jak również wentylację na odpowiednio wysokim poziomie. Przepływ powietrza musi być zapewniony. Wskazaniem miejsca montażu pompy ciepła zajmują się nasi instalatorzy.

Przygotowanie instalacji

Instalacja wprowadzająca ciepło do wnętrza musi być właściwie zaprojektowana, a przede wszystkim precyzyjnie poprowadzona. Projekt musi uwzględniać długość rur, ich izolację, jak również użycie odpowiednich zaworów i zabezpieczeń. W nowym budynku jest łatwiej, bo pracuje się na stanie surowym. W domu zamieszkałym trzeba zaingerować w strukturę ścian i wybić gdzieniegdzie otwory oraz nisze dla zamaskowania rur. Nasi ludzie robią to bezbłędnie, napełniając instalację czynnikiem roboczym.

Kryteria wyboru firmy instalacyjnej

Montaż jednostek zewnętrznej i wewnętrznej

Zarówno jednostka pracująca na zewnątrz, jak i ta znajdująca się w środku, muszą zostać solidnie przytwierdzone i zabezpieczone. Jednostka zewnętrzna powinna stanąć na fundamencie zapewniającym jej stabilność oraz ochronę przed szkodnikami. Z kolei jednostki wewnętrzne należy rozmieścić tak, by ciepło rozchodziło się równomiernie i żeby w żadnym z pomieszczeń nie powstawały martwe strefy. My wiemy, jak podejść do poprawnego rozmieszczenia jednostek.

Podłączenie pompy do zasilania

Bez względu na to, czy korzystasz z paneli fotowoltaicznych, czy czerpiesz energię z sieci, pompa musi być podłączona bezpiecznie, fachowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz technicznymi wymaganiami producenta. Rzecz jasna nie musisz wiedzieć, jak się do tego zabrać. Od tego masz nas – ludzi posiadających wiedzę, jak również niezbędne uprawnienia.

Uruchomienie, konfiguracja i testy

Zanim otrzymasz od nas sterownik do zarządzania pracą pompy ciepła, przeprowadzamy pierwsze uruchomienie. Konfigurujemy też instalację, by mogła działać nie tylko niezawodne, lecz przede wszystkim oszczędnie. By mieć absolutną pewność, że system funkcjonuje prawidłowo, przeprowadzamy niezbędne testy. Dopiero wtedy oddajemy Ci pieczę nad pompą ciepła.

Obliczenie wydajności powietrznej pompy ciepła

Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Z uwagi na różnorodność typów oraz modeli pomp ciepła (m.in. gruntowe, powietrze-powietrze, powietrze-woda) nie da się podać konkretnej kwoty za montaż pompy ciepła. Możliwe są tylko orientacyjne widełki zawierające szacunkowe dane. Co więcej, cena montażu podlega zmianom z uwagi na kwestie związane z kosztami pracy i materiałami. Kosztorys musi być więc wykonywany na bieżąco – wtedy zawiera rzeczywistą, aktualną wycenę. Skontaktuj się z nami, przygotujemy taką dla Ciebie.

Jakie są formy dofinansowania?

Dzięki rosnącej świadomości co do stanu klimatu na Ziemi i proekologicznym działaniom państw wchodzących w skład Unii Europejskiej nie musisz pokrywać 100% kosztów montażu pompy ciepła. Istnieją dotacje, premie, ulgi, pożyczki, kredyty oraz programy pozwalające starać się o zwrot części poniesionej inwestycji lub uzyskać fundusze na dogodnych warunkach. Jeśli chcesz skorzystać z tej formy pomocy, napisz lub zadzwoń do nas. Chętnie doradzimy.

DO GÓRY