Serwis pomp ciepła

Czy wiesz, że poprawnie zainstalowana pompa ciepła to dopiero połowa sukcesu? Aby cały system działał sprawnie i cieszył się wysoką wydajnością, niezbędny jest regularny serwis. Tylko w ten sposób gwarantujesz sobie stabilne i komfortowe warunki podczas upalnych dni i mrozów. Stosunkowo prosta w konstrukcji instalacja wymaga profesjonalnie wykonanego przeglądu, którą może zaoferować Ci firma Kliwent, będąca jednocześnie autoryzowanym serwisem fabrycznym Daikin.

Uruchomienie pomp ciepła

Pierwsze uruchomienie pompy ciepła powinno odbyć się przez wykwalifikowany personel. Kliwent jest jedną z niewielu firm na terenie województwa śląskiego, będącego autoryzowanym serwisem fabrycznym Daikin. W rezultacie nie musimy każdorazowo zgłaszać uruchomienia pompy producentowi i czekać 5 dni na autoryzowane uruchomienie. Robimy to sami i skracamy ten proces, dostarczają ciepło do Twojego domu już w dniu zakończenia instalacji.

Uruchomienie pompy ciepła

Co może popsuć się w pompie ciepła?

Pompa ciepła charakteryzuje się niską awaryjnością i długą żywotnością. Nie oznacza to jednak, że nie może dojść do awarii w układzie. Najczęstszym problemem jest przegrzanie sprężarki lub jej błędne czy niestabilne napięcie. Zdarza się również, że najdrobniejsze elementy pompy, jak np. zawory czy przewody, po prostu ulegają zużyciu i konieczna jest ich wymiana. Aby nie martwić się o zatarcie czy uszkodzenie części składowych pompy ciepła, korzystaj z wiedzy i fachowej obsługi profesjonalistów. Z naszej obsługi.

Jak często serwisować pompę ciepła?

Serwisowanie pompy ciepła to bardzo ważny krok, który wydłuża jej żywotność i pozwala uniknąć drogich napraw, wykrywając problem, zanim stanie się naprawdę poważny. Zawsze powierzaj serwis pompy profesjonalistom i pamiętaj, aby wykonywać go regularnie, czyli przynajmniej raz w roku. Zaufaj eksperckiej wiedzy serwisantów Kliwent i wykonuj przegląd, zanim rozpocznie się sezon grzewczy. W ten sposób, w przypadku ewentualnych problemów, masz wystarczająco czasu na reakcję.

Serwisowanie pomp ciepła

Kto może wykonać serwis pompy ciepła?

Nie tylko serwis, lecz także podłączenie i uruchomienie pompy ciepła powinien wykonać wykwalifikowany personel, najlepiej posiadający autoryzację producenta pompy. Jeśli Twoja instalacja wymaga pracy z czynnikiem chłodniczym, wówczas pracownik musi legitymować się uprawnieniami f-gazowymi. Tylko wtedy masz gwarancję i pewność, że serwis przebiegnie sprawnie i zostanie wykonany prawidłowo. Serwisanci Kliwent posiadają niezbędne uprawnienia.

Co obejmuje przegląd pompy ciepła?

Profesjonalny przegląd pompy ciepła odbywa się z uwzględnieniem specjalnego protokołu konserwacji, który zapewnia producent. Bez względu na model urządzenia czy jego rodzaj, przegląd pompy obejmuje najczęściej:

  • Kontrolę stanu filtrów;
  • Kontrolę szczelności urządzenia;
  • Weryfikację pracy sprężarki (jak często i na jak długa uruchamia się);
  • Kontrolę bezpieczników oraz czujników;
  • Kontrolę zawilgocenia czynnika chłodniczego;
  • Sprawdzenie działania czujników oraz bezpieczników wraz z kontrolą poprawności osadzenia łączy elektrycznych;
  • Sprawdzenie ciśnienia w instalacji grzewczej;
  • Kontrolę wymiennika i jego wyczyszczenie, jeśli zachodzi taka konieczność.

Poza powyższą listą specjalista musi sprawdzić również historię błędów pompy, zapisaną w regulatorze.

Serwis pomp ciepła

Jaki jest koszt przeglądu pompy ciepła?

Zastanawiasz się, jaki jest koszt przeglądu pompy ciepła? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz odpowiedź na każde pytanie z zakresu pracy, serwisu i dbania o pompę ciepła. Określimy koszt przeglądu, przedstawimy szczegółową ofertę.

Jakie są korzyści z serwisu pomp ciepła?

Decydując się na serwis pompy ciepła zapewniasz swoim najbliższym komfort oraz bezpieczeństwo. Poza tym regularna kontrola instalacji wydłuża jej żywotność, pozwala też efektywnie pracować i zapewnia najwyższą wydajność. Zmniejszasz ponadto koszty ogrzewania, a przede wszystkim utrzymujesz gwarancję producenta. Tylko serwisowane pompy zapewniają komfort cieplny na takim poziomie, jaki oczekujesz i jakiego wymagasz.

Przegląd pompy ciepła

Niewiele firm na Śląsku może pochwalić się przynależnością do grona autoryzowanych serwisów fabrycznych Daikin. My możemy. Specjalizujemy się w naprawie oraz przeglądach instalacji, a wiedza naszych serwisantów jest potwierdzona certyfikatem EUCERT. Instalator, który posiada certyfikat Europejskiego Systemu Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła to specjalista w swojej dziedzinie, którego wiedzę potwierdza zdany egzamin. Kogoś takiego wysyłamy do Ciebie za każdym razem.

DO GÓRY