Średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

Zapewnij sobie i bliskim komfort przez cały rok. Wybierz nowoczesne, ekologiczne, energetycznie efektywne rozwiązanie, jakim jest średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda, której obecność zapewni Ci chłód, grzanie oraz ciepłą wodę użytkową. Co więcej, będąc produktem firmy Daikin, świetnie się prezentuje, w dodatku współpracuje z wieloma jednostkami wewnętrznymi, jak również z bardziej klasycznymi instalacjami grzewczymi. Odnajdzie się zatem w nowych, jak i w modernizowanych budynkach.

Jak działa ta instalacja?

Okazuje się, że do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej nie potrzebujemy paliw kopalnych, bo otaczająca nas przestrzeń nie jest energetycznie obojętna. Średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda jest w stanie pozyskać ogromne ilości energii i przetworzyć je na użytek mieszkańców – Ciebie i Twojej rodziny.

pompa średniotemperaturowa powietrze-woda

Średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda składa się z:

  • Jednostki zewnętrznej, w której znajduje się wentylator oraz wymiennik ciepła.
  • Jednostki wewnętrznej, z kolejnym wymiennikiem ciepła i pompą obiegową.
  • Medium roboczego w postaci czynnika R-32.

Czynnik transferuje ciepło pomiędzy jednostkami.

Chłodzenie podczas upałów

Są takie dni, kiedy człowiek ma wrażenie, że za chwilę się rozpłynie. Upał daje się mocno we znaki, temperatura dokucza, żar leje się z nieba i nie ma czym oddychać. Wtedy dobrze jest mieć chłodny, przyjemny azyl. Dobrze jest ukryć się w domu, w którym panują optymalne warunki termiczne, a groźba przegrzania nie istnieje. Średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda uruchamia wówczas tryb rewersyjny.

Ogrzewanie w trakcie chłodów

Gdy sezon grzewczy rozpocznie się na dobre albo gdy zrobi się po prostu chłodniej, a Ty chcesz mieć w domu przytulnie, uruchom funkcję grzania. W jednostce zewnętrznej pozyskane ciepło przekazywane jest do medium roboczego, które przekaże je do jednostki wewnętrznej, instalacji ogrzewania podłogowego lub tradycyjnych kaloryferów.

średnio temperaturowa pompa ciepła

Urządzenie odbiera energie cieplną z powietrza atmosferycznego, a następnie przekazuje ją do instalacji centralnego ogrzewania lub zbiornika ciepłej wody.

Natychmiastowe podgrzewanie wody

Jak myślisz, ile przyjdzie Ci czekać, zanim zanurzysz się w gorącej wodzie, zażywając relaksującej kąpieli? Zdumiewająco krótko. Średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda bardzo szybko zagrzewa wodę użytkową do temperatury sięgające 65°C. Użyjesz jej także do różnych prac domowych. Co więcej, jest ona dostępna od ręki, po odkręceniu baterii, do tego przy niskich temperaturach panujących na dworze.

Rozwiązanie do domów nowych i modernizowanych

Budujesz dom, który ma być ekologiczny i niedrogi w utrzymaniu? Zainwestuj w średniotemperaturową pompę ciepła powietrze-woda. Postaw na topowe rozwiązania HVAC i nowoczesne, nagradzane wzornictwo. Korzystaj z najwyższej efektywności energetycznej, podłącz do pompy instalację fotowoltaiczną. Sięgnij po rozwiązania przyjazne środowisku.

Musisz jednak wiedzieć, że średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda jest świetną metodą termomodernizacji budynków już istniejących. Jest kompatybilna z ogrzewaniem podłogowym i z tradycyjnymi emitorami ciepła, czyli kaloryferami. Wystarczy więc połączyć obie instalacje, obniżając realnie koszty modernizacji, jak również koszty ogrzewania domu.

Odporność na niskie temperatury

Dla średniotemperaturowej pompa ciepła powietrze-woda właściwie żadne warunki nie są nieodpowiednie do działania. Jej projekt oraz konstrukcja przewidują bezproblemową pracę w temperaturze dochodzącej do -28%. A to już srogi mróz. Nawet w takich warunkach pompa zapewni ciepłą wodę użytkową oraz grzanie wszystkich pomieszczeń.

pompa ciepła średniotemperaturowa daikin altherma 3 h mt

Jednostki eleganckie i nowoczesne

Nie ulega wątpliwości, że pompy Daikin projektowane są z niezwykłą starannością. Ich design przykuwa wzrok i podkreśla nowoczesność domu, w którym zostały zamontowane. Inspiracji dostarczyły jednostki wewnętrzne odznaczające się ponadczasowym stylem i minimalistycznymi liniami. Zadbano też o izolację akustyczną, ograniczając dźwięk emitowany przez sprężarkę i wentylator.

DO GÓRY