Klimatyzacja: przyszłość ogrzewania w Twoim domu

Kiedy mówisz – ogrzewanie, myślisz – duże grzejniki i wielkie kotły w piwnicach. Dlaczego? Niestety w Polsce nadal nie postrzega się klimatyzacji jako instalacji, która może ogrzać mieszkanie. Klimatyzatory kojarzone są głównie z chłodzeniem i wykorzystywaniem tylko, kiedy jest naprawdę gorąco, a temperatura w domu nie pozwala na normalne i zdrowe funkcjonowanie. Na rynku istnieją jednak wentylacje, które zadbają o Ciebie przez cały rok, a rachunki, szczególnie teraz, nie zwalą Cię z nóg.

klimatyzacja jako przyszłość ogrzewania domowego

Ogrzewanie klimatyzacją to oszczędność i ekologia

Rządy w wielu krajach na świecie chcą zaprzestać korzystania z tradycyjnych systemów grzewczych. Globalne ocieplenie zbliża się wielkimi krokami, dlatego zrównoważone rozwiązania stają się coraz bardziej popularne. Decydując się na system klimatyzacji, zapewniasz sobie i domownikom dostęp do ciepłego powietrza pozyskiwany w ekologiczny sposób. Klimatyzatory wykorzystują energię elektryczną, co oznacza, że mogą korzystać z odnawialnych źródeł energii. Jeśli więc dysponujesz lub w przyszłości planujesz dysponować panelami słonecznymi, to możesz połączyć ekologię z oszczędnością.

Mniejsze zużycie energii z pompą ciepła powietrze-powietrze

Generowanie ciepła ze spalonego paliwa lub nadmierne zużywanie energii elektrycznej to przeszłość. Z pompą ciepła powietrze-powietrze możesz liczyć na znacznie mniejsze rachunki. Instalacja pobiera ciepłe powietrze z zewnątrz i przenosi je do domu, aby ogrzać Twoje mieszkanie i odwrotnie latem, kiedy potrzebujesz je schłodzić. Oznacza to, że energia elektryczna jest potrzebna jedynie jako zasilanie. Wybierając klimatyzator z pompą ciepła, otrzymujesz temperaturę, która Ci odpowiada, a przy tym Twoje rachunki za prąd diametralnie nie wzrastają.

Przyszłość ogrzewania domowego rola klimatyzacji

Długoterminowe koszty ogrzewania

Instalacja klimatyzatora to kosztowna sprawa. Jeśli jednak spojrzysz w przyszłość i weźmiesz pod uwagę długoterminowe koszty ogrzewania, to szybko okazuje się, że to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań pod względem bieżących wydatków na zapewnienie domownikom odpowiednich warunków. Wiele jednostek ma klasę energetyczną A+++, co oznacza, że są mistrzami wydajności w swojej kategorii, a Ty jesteś mistrzem oszczędzania.

Instalacja, która dba o Ciebie 365 dni w roku

Klimatyzatory mają przewagę nad każdym innym system grzewczym. Podczas gdy inne jednostki przydają się jedynie w chłodne dni, klimatyzacja dba o Twój komfort termiczny przez cały rok. Możesz liczyć na równomierne rozprowadzanie powietrza po całym pomieszczeniu i to z dokładnością, co do jednego stopnia Celsjusza. Wszystko zależy od Ciebie i od ustawień, które wybierzesz.

przyszłość systemów grzewczych w twoim domu

Czyste powietrze przez cały rok

Każdy, kto doświadczył wysuszonego powietrza przez kaloryfery, wie jakie to niezdrowe dla układu oddechowego, a nawet dla cery. Suche powietrze powoduje kaszel i trudności z oddychaniem, a także ułatwia skórze pękanie, co w konsekwencji może prowadzić do infekcji. Wybierając klimatyzator z funkcją grzania, nie musisz obawiać się problemów zdrowotnych. Jednostki utrzymują komfortowy poziom wilgotności, a do tego wiele z nich wyposażone jest w funkcję filtracji lub oczyszczania powietrza, co prowadzi do usuwania kurzu i alergenów.

Najwygodniejszy system ogrzewania na rynku

Ciągłe doglądanie do pieca, sprawdzanie, czy temperatura jest na odpowiednim poziomie i stałe martwienie się o zapasy drewna lub węgla mogą być męczące. Co innego, jeśli za Twoje ogrzewanie w domu odpowiada klimatyzator. Wtedy musisz pamiętać jedynie o regularnym czyszczeniu każdej jednostki, co najlepiej zlecić profesjonalnej firmie serwisowej.

DO GÓRY