Pomiary

Instalacja HVAC składa się ze zintegrowanych ze sobą urządzeń: wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji. Wspólnie tworzą system, który dba, aby w budynku było czyste, zawsze świeże powietrze i w odpowiedniej temperaturze. W skrócie: HVAC dba o sprawną wymianę powietrza w pomieszczeniach. Aby jednak wszystko mogło prawidłowo funkcjonować, konieczne są regularne kontrole instalacji – w Kliwent takie zapewniamy.

Sprawdzenie zgodności pomiarów z założeniami projektowymi

Na etapie projektu pomieszczeń zakładane są pewne wartości, dzięki którym instalacja sprawnie wymienia powietrze na nowe i dostarcza je w zakładanej ilości. Założenia przewidywane są w oparciu o rozmieszczenie biurek, lokalizację mebli czy elementów nawiewnych. Rzeczywistość weryfikuje założenia, dlatego tak ważne jest, aby wykonać pomiary wszystkich elementów odpowiedzialnych za komfort cieplny. W Kliwent specjalizujemy się w instalacjach HVAC. Gwarantujemy tym samym profesjonalne pomiary instalacji.

Serwis klimatyzacji

Jeśli pomiary to tylko z właściwymi miernikami

Nasi serwisanci jadą na miejsce pomiarów wyposażeni w pakiet niezbędnych narzędzi. Z ich pomocą wykonują pomiary powietrza oraz innych czynników pracujących w ramach instalacji HVAC. Ten sprzęt gwarantuje, że kontrola przebiega prawidłowo. Wszystkie mierniki, priometry, sanometry i inne urządzenia stanowią nieocenione wsparcie, jak i pewność, że instalacja HVAC zostanie prawidłowo skalibrowana. Z kolei osoby przebywające w środku mogą się cieszyć zdrowym i świeżym powietrzem w cichym otoczeniu.

Jakie pomiary wykonuje się w ramach instalacji HVAC?

Jeśli chcesz, by Twoja instalacja HVAC pracowała cicho, bazując na prawidłowych wskaźnikach, do tego wydajnie, niezbędne są pomiary. Kluczowa jest tu kontrola wydajności powietrza w kratkach wentylacyjnych, a więc weryfikacja:

  • pomiaru temperatury
  • wydajności powietrza
  • prędkości powietrza

Poza tym nasz serwisant skontroluje szczelność chłodniczą instalacji, temperaturę w pomieszczeniach, poziom hałasu generowany przez instalację oraz wydajność przepływu w instalacjach wodnych.

Serwisowanie pomp ciepła

Formularz kontaktowy

Interesują Cię pomiary oraz badania instalacji HVAC? Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Zapewniamy dbałość o szczegóły, doświadczenie i widzę serwisantów oraz rzetelność prowadzonych pomiarów.

DO GÓRY