Montaż pompy ciepła Bielsko-Biała

Mieszkasz w Bielsku-Białej lub budujesz tam właśnie dom? Chcesz mieć ekologiczne i energetycznie wydajne źródło ogrzewania? Skontaktuj się z nami. Przygotujemy projekt, wycenę, przeprowadzimy kompleksowe prace, by oddać Ci gotową do pracy pompę ciepła. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

  1. kontakt z nami – telefonicznie albo mailowo – zbadamy dokładnie Twoje potrzeby
  2. bezpłatne spotkanie z doradcą – przedstawiamy ofertę ze wstępną wyceną i opcją finansowania, przeprowadzamy darmową wizję lokalną
  3. dotacje – jeśli się o nie ubiegasz, pomożemy we wszystkich formalnościach
  4. złożenie zamówienia – podpisujemy umowę, wyznaczamy termin założenia pompy ciepła
  5. montaż i uruchomienie – nasz serwis dokonuje montażu oraz pierwszego autoryzowanego uruchomienia instalacji
  6. rozliczenie – finalizujemy umowę, rozmawiamy o terminach okresowych przeglądów

Pompa ciepła z montażem Bielsko-Biała

Pompa ciepła zalicza się do grona urządzeń mających niezawodnie służyć przez długie lata. Żeby tak się stało, niezbędny jest poprawny i fachowy montaż zarówno samej jednostki, jak i całej instalacji towarzyszącej. Ty nie musisz się na tym znać, bo masz od tego nas.

Montaż pompy ciepła Bielsko-Biała

Przygotujemy plan oraz kosztorys, wybierzemy typ i model pompy ciepła, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Bierzemy pod uwagę:

  • Pompę ciepła powietrze-powietrze
  • Pompę ciepła powietrze-woda
  • Gruntową pompę ciepła
  • Hybrydową pompę ciepła

Pomożemy Ci ponadto określić zapotrzebowanie energetyczne budynku. Zdecydujemy także, co powinno pracować na Twoje ciepło – monoblok, split, czy system multi+. Gdy uzgodnimy szczegóły, nasi wykwalifikowani i doświadczeni serwisanci przystąpią do prac montażowych. W przypadku pompy ciepła powietrze-powietrze wybierzemy miejsce pozwalające jednostce pracować z maksymalną efektywnością.

Kolejny etap prac związany jest z wprowadzeniem instalacji do budynku, podłączeniem zasilania, napełnieniem układu czynnikiem oraz sprawdzeniu szczelności. Dochodzi wreszcie do pierwszego uruchomienia i wtedy oddajemy sterowanie pompą ciepła w Twoje ręce. Od tej chwili zarządzasz nią po swojemu, uzyskując takie temperatury i warunki, jakich oczekujesz. Ciesz się komfortem i ciepłem pochodzącym z ekologicznego i nowoczesnego źródła.

Montujemy pompy ciepła na obszarze całego Bielska-Białej, we wszystkich dzielnicach miasta: Aleksandrowice, Biała Krakowska, Dolne Przedmieście, Górne Przedmieście, Hałcnów, Kamienica, Komorowice (Śląskie i Krakowskie), Lipnik, Leszczyny, Mikuszowice (Śląskie i Krakowskie), Obszary, Olszówka (Dolna i Górna), Stare Bielsko, Stare Miasto, Straconka, Wapienica, Złote Łany, Żywieckie Przedmieście.

Jaki jest klimat miasta Bielsko-Biała?

Bielsko-Biała znajduje się głęboko na południu województwa śląskiego. W miejscu, w którym stykają się dwie dzielnice klimatyczne – podkarpacka oraz karpacka, co skutkuje zależnością klimatu od czynników cyrkulacyjnych. Częstym zjawiskiem są wiatry, w tym charakterystyczny dla tego regionu Polski, wiatr halny. Rozciąga się tu piękny widok na tereny podgórskie, a samo miasto może się pochwalić wysokim pokryciem terenami zielonymi, wynoszącym ponad 60%.

Znajdziesz tu liczne parki miejskie oraz założenia parkowe. Co ciekawe, unikatowymi enklawami dzikiej przyrody na terenie Bielska-Białej są cmentarze z licznymi egzemplarzami drzew pomnikowych. W obliczu tego przykry jest fakt wysokiego stopnia zanieczyszczenia powietrza pochodzących w dużej mierze z przydomowych kotłowni CO opalanych węglem. Efektem tych praktyk jest wysokie stężenie pyłków zawieszonych w powietrzu.

Objawem dbałości o środowisko oraz o czystsze powietrze na terenie Bielska-Białej jest inwestycja w ekologiczne źródła ogrzewania. Pompy ciepła wspaniale wpisują się w ten trend, będąc rozwiązaniem niskoemisyjnym, efektywnym i nowoczesnym.

Pompa ciepła Bielsko-Biała? Zadzwoń lub napisz i zamów

Już dziś umów się na bezpłatną rozmowę z doradcą – dowiedz się, która instalacja najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

DO GÓRY