O firmie

Jesteśmy KLIWENT

Twój partner od klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła

Nie będzie przesadą powiedzieć, że systemy klimatyzacji i wentylacji mamy w DNA. Stąd zresztą wzięła się nazwa: KLI(matyzacja) WENT(ylacja), tworząc metaforyczny obraz sektorów naszej działalności. Z czasem dołączyły pompy ciepła, stając się trzecim filarem przedsiębiorstwa. Nazwa została jednak po staremu – na tym etapie byliśmy już dobrze rozpoznawalni.

Dziś rzeczywiście możemy nazywać się przedsiębiorstwem, bo zespół tworzy obecnie ponad 30 osób. Wspólnie, dzięki zaangażowaniu i pasji do tego, co robimy, zapracowaliśmy na uznanie już przeszło 5000 klientów.

Zadowolonych klientów, rzecz jasna.

Początki KLIWENT były jednak dużo skromniejsze. Jacek Muszyński – nasz szef-założyciel zaczął działalność w 2013 roku, mając za sobą już blisko 7 lat doświadczeń w branży HVAC, która wtedy wyglądała inaczej niż dziś. Rok 2013 był jednak kamieniem milowym dla firmy, zajmującej się, jak już wiesz, montażem oraz serwisem urządzeń chłodniczych oraz systemów klimatyzacji i wentylacji.

Praca w pojedynkę nie pozwalała niestety rozwinąć skrzydeł w takim stopniu, w jakim widział to Jacek. Rozejrzał się więc dookoła i znalazł ludzi podobnie zajawionych na punkcie klimatyzacji. Tym sposobem team powiększył się, a firma znów złapała wiatr w żagle.

Od tego momentu, w większym już gronie, staraliśmy się o status autoryzowanego dystrybutora i partnera firmy Daikin – marki o międzynarodowym zasięgu, lidera oraz innowatora branży. Dokonaliśmy tego w 2015.

Ten krok zaowocował z kolei pomysłem na salon z produktami Daikin. Wziął się on z potrzeb, z jakimi do KLIWENT przychodzili klienci. Zależało im bardzo na osobistym kontakcie ze sprzętem, który mają za chwilę kupić, a który będzie im towarzyszył 24 godziny na dobę. Chcieli móc dotknąć urządzeń, porównać ich design, wyjść poza płaską prezentację w katalogu lub w internecie.

Klienci tego oczekiwali, my im to zapewniliśmy. W efekcie w 2020 otworzyliśmy salon Daikin w Rybniku, który nieprzerwanie gości wszystkich nastawionych na systemy wentylacji i klimatyzacji oraz na nowoczesne źródła ogrzewania. Nieprzypadkowo używamy słowa gości – u nas rozmowa z doradcą odbywa się zawsze przy kawie, w swobodnej, lekkiej i towarzyskiej atmosferze.

Zaledwie 2 lata później staliśmy się Autoryzowanym Serwisem Fabrycznym Daikin. Z dumą podkreślamy, że nie każdy sprzedawca może się pochwalić tym mianem, dlatego zapisywane jest ono wielką literą.

Ten fakt sprawia, że możemy uruchamiać instalacje wykonywane w pełni przez naszych ludzi, jak również przez inne firmy, które takich uprawnień nie posiadają. Działamy więc kompleksowo, wykonując projekty i plany, prace montażowe, podłączenie do prądu, pierwsze uruchomienie i wreszcie prace serwisowe.

Stale szkolimy się, a więc podnosimy kwalifikacje. Możemy tym samym działać ze sprzętem high-end. Tym z najwyższej półki technologicznej, cenowej i jakościowej.

Dzisiaj zespół KLIWENT składa się z przeszło 30 zżytych i zaangażowanych ludzi – są to inżynierowie, handlowcy, monterzy instalacji, serwisanci, administratorzy. I choć każdy z nich ma inne obowiązki, wszyscy mamy wspólny cel.

Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za inwestycje realizowane u naszych klientów w ich domach, mieszkaniach, biurach, obiektach komercyjnych, handlowych, usługowych i przemysłowych. Dla nas nie ma projektu zbyt trudnego.

DO GÓRY