Pomiary wentylacji

Jak zapewnić odpowiednią ilość świeżego powietrza i zredukować nieprzyjemne zapachy? Potrzebujesz do tego klimatyzacji. Rzecz jasna tej regularnie serwisowanej. Tylko ona daje pewność, że cały układ działa prawidłowo, a wszystkie procesy zachodzą w tak, jak zaprojektował je producent. Firma Kliwent to specjaliści, którzy wiedzą, na co zwrócić uwagę i jak wykonać pomiary wentylacji, aby ich wynik był rzetelny i przełożył się na wydajność instalacji. Zdaj się na nas.

Pomiary wentylacji

Regularne pomiary wentylacji dla sprawnego funkcjonowania

Pomiary wentylacji mechanicznej wykonuje się po to, by sprawdzić poprawność działania instalacji. W ten sposób kontroluje się też właściwie przeprowadzony montaż. Instalacja sprawdzana regularnie zapewnia komfort oraz wymianę powietrza na oczekiwanym poziomie. Nasi specjaliści przetestują całą instalację i wystawią protokół pomiarów wydajności.

Pomiar wydajności wentylacji

Pierwszym etapem pomiaru wentylacji jest weryfikacja wydajności nawiewu i wyciągu oraz porównanie parametrów z wartościami projektowymi, jakie powinna osiągać instalacja. To bardzo ważny krok, gdyż informuje on o poziomie sprawności całej instalacji i daje sygnał do dalszej weryfikacji, jeśli wyniki nie są zadowalające. Po przeprowadzeniu pomiaru wystawiamy stosowny protokół.

Pomiar poziomu głośności wentylacji

Poza wydajnością sprawdzamy też poziom głośności wentylacji. Wynik, który osiągnie instalacja, porównujemy z projektem, by sprawdzić, jak założenie ma się do rzeczywistości. Pomiary wykonujemy przy pomocy nowoczesnych, wyspecjalizowanych urządzeń, co gwarantuje dokładny i rzetelny wynik. Całość kończy się wystawieniem niezbędnego protokołu.

Pomiary klimatyzacji

Skutki braku regularnych pomiarów wentylacji

Kontrole wentylacji powinny odbywać się regularnie. W zanieczyszczonych przewodach lubią rozwijać się alergeny, z kolei niedrożność instalacji może prowadzić do zbyt niskiego poziomu natlenienia wnętrz. Poza tym instalacja staje się mniej wydajna, w konsekwencji pobiera więcej energii. Generuje tym samym wyższe koszty. Umów serwis już dziś, aby przekonać się, czy Twoja wentylacja mechaniczna nie potrzebuje pomocy.

Pomiar wentylacji w każdym budynku

Nie ma znaczenia, czy wentylacja w domu, szpitalu, hotelu, sklepie czy zakładzie mechanicznym. Serwis i weryfikację pomiarów instalacji wykonamy w każdym budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. Zarówno w mieszkalnych, usługowych, komercyjnych, jak i produkcyjnych. Pomożemy zapobiec powstawaniu oparów, zanieczyszczeń, alergenów. W końcu chodzi tu o Twoje zdrowie i osób, w których otoczeniu przebywasz, prawda?

Dodatkowe pytania o pomiar wentylacji

Jeśli masz pytania dotyczące kontroli oraz pomiaru wentylacji, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde Twoje pytanie, wybierzemy dogodny termin pomiarów. Nie czekaj i skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

DO GÓRY