Klimatyzacja do sklepu

Zakupy, te małe i te duże, powinny być przyjemnością. Zapewnij więc takie warunki wszystkim, którzy przekroczą próg Twojego sklepu. Zapewnij je również personelowi, dzięki któremu biznes i sklep istnieją. Klimatyzacja do sklepu nie jest już dziś luksusem ani fanaberią, lecz integralną częścią wyposażenia. Elementem wyposażenia w takim samym stopniu, jak komputer albo kamera IP.

Klimatyzacja – element niezbędny do sklepu

Klimatyzacja w sklepie pełni kilka funkcji. Poza utrzymywaniem optymalnej temperatury może służyć ochronie produktów. Niektóre z nich, na przykład owoce i warzywa, wolą przebywać w chłodzie. W przeciwnym razie szybko się psują i generują straty. Co więcej, wysoka temperatura i wilgotność powietrza sprzyjają także rozwojowi bakterii i grzybów, czego z pewnością pragniesz uniknąć.

I tu wkracza klimatyzacja – właściwie zaprojektowany system zapobiega tym problemom, utrzymując warunki na stabilnym poziomie. Oczywiście nie w każdym sklepie są artykuły spożywcze, lecz ubrania, meble, produkty przemysłowe – one wszystkie wymagają przechowywania w ściśle określonych warunkach. Inaczej dochodzi do odkształceń, tracą swe właściwości. Unikniesz tego z klimatyzacją w sklepie.

Jaka klimatyzacja do sklepu? Która instalacja będzie najlepsza?

W sklepach mniejszych, o skromniejszej powierzchni i kubaturze, bardzo dobrze sprawdzają się systemy split. W nich występuje jedna jednostka wewnętrza oraz obsługująca ją jednostka zewnętrzna. W sklepach przestronniejszych lepszy jest system multisplit. A już z pewnością stanowi on lepszy wybór, gdy sklep podzielony jest na kilka niezależnych pomieszczeń. Multisplit umożliwia zaprowadzenie zróżnicowanych warunków, adekwatnych do wymagań asortymentu orz powierzchni.

klimatyzacja do sklepu

Rzecz jasna klimatyzacja do sklepu może korzystać z jednostek naściennych, jak i przypodłogowych. A jeśli zależy Ci na maksymalnej dyskrecji, skorzystaj z instalacji kanałowej, która pozostaje absolutnie niewidoczna, jednocześnie bardzo skuteczna.

Te aspekty bierz pod uwagę przy klimatyzacji w sklepie

Po pierwsze moc klimatyzacji musi być dopasowana do powierzchni pomieszczeń, w jakiej przyjdzie jej pracować. Właściwie dobrana pozwala zredukować koszty zużycia energii. Tym bardziej, że oferowane przez nas modele odznaczają się wysoką sprawnością energetyczną – nawet najwyższą w branży.

Zastanów się również, czy ważne jest szybkie uzyskanie określonych warunków – wtedy niezbędna będzie duża moc. Być może sklep funkcjonuje cały rok, wtedy oprócz chłodzenia niezbędne jest również dogrzewanie wnętrza. A może trzeba jeszcze mocno panować nad wilgotnością powietrza? Odpowiedzi na te pytania pozwolą wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do branży i specyfiki Twojego sklepu.

Komfort dla personelu i dla klientów

Dobre samopoczucie w pracy wynika nie tylko z atmosfery, jaką tworzy zespół. Jest również efektem środowiska, w jakim przyjdzie ludziom pracować. To środowisko to także powietrze, jakim oddychamy. Klimatyzacja do sklepu zadba o dobre samopoczucie obsługi, oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń, pyłków i alergenów. Gdy do środka, prze otwarte drzwi, wejdzie smog z dworu, filtry klimatyzatora rozprawią się z nim bardzo szybko. Ponadto pozbędą się przykrych zapachów, więc klient nie będzie kręcił nosem po wejściu.

klimatyzacja kasetonowa do sklepu

Oszczędzaj na kosztach, chroń środowisko

Topowe technologie chłodzenia, nowoczesne komponenty, zdalne, precyzyjne zarządzanie klimatyzacją. Suma tym elementów sprawia, że klimatyzacja oszczędza energię elektryczną. Potrafi też pracować w zaplanowanych cyklach i nie działa bezproduktywnie, gdy nikogo nie ma w środku. Sensory analizują obecność ludzi w sektorach, wyłączając urządzenia, kiedy nie są potrzebne.

Wkomponuj klimatyzator w wystrój sklepu

Dostarczamy klimatyzacje o nowoczesnym designie. Współczesne dzieła sztuki użytkowej, nierzadko nagradzane na targach za minimalistyczne wzornictwo oraz smukłe konstrukcje. W końcu klimatyzacja ma działać gdzieś w tle, bez wybijania się na pierwszy plan. W centrum uwagi mają być zawsze produkty, które sprzedajesz. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz jednostki naścienne, czy przypodłogowe. Ich forma bezbłędnie wkomponuje się w przestrzeń sklepu, a każdy, kto go odwiedzi, będzie się czuł komfortowo.

DO GÓRY