Klimatyzatory przenośne

Zapomnij o upałach uprzykrzających letnie miesiące. Zapomnij o gorącu, które wypełnia każdy centymetr sześcienny domu albo mieszkania i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Klimatyzatory przenośne są tym, co sprawi, że temperatura w środku spadnie, a Ciebie otoczy rześkie i chłodne powietrze zapewniające dobre samopoczucie.

Klimatyzator przenośny rotenso giru

Klimatyzator przenośny najczęściej ma koła, co umożliwia łatwą i sprawną zmianę miejsca pracy. On sam jest z kolei niewielki, więc sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach. Co ważne, ich obecność nie wymaga kładzenia instalacji, obywa się zatem bez wiercenia i kucia ścian. Po prostu wyciągasz urządzenie z pudełka, podłączasz, ustawiasz temperaturę, by zaraz potem cieszyć się chłodną bryzą.

Klimatyzatory przenośne – niezawodna pomoc w upalne dni

Upały są nie tylko męczące, lecz również niebezpieczne dla zdrowia. Wysokie temperatury są szczególnie groźne dla dzieci, osób starszych, jak i ludzi zmagającymi się z chorobami układu krążenia. Nagrzane powietrze utrudnia też odpoczynek – bo nie dość, że w ciągu dnia doskwiera nam żar lejący się z nieba, to w domu jest niewiele lepiej. Nawet w nocy trudno o relaks, gdy mury oddają nagromadzone w ciągu dnia ciepło.

Obecność klimatyzatora przenośnego rozwiązuje problem upałów. Ważny jest fakt, że możesz korzystać z niego doraźnie – tylko w trakcie najgorętszych dni i tygodni. Przez resztę roku może on stać bezczynnie. Pamiętaj tylko, by przed uruchomieniem sprawdzić czystość filtrów oraz sprawność urządzenia (najlepiej z pomocą profesjonalnego serwisu).

Jakie zalety mają klimatyzatory przenośne?

Przypuśćmy, że wynajmujesz mieszkanie. Właściciel nie ma zamiaru inwestować w klimatyzację, a Ty nie będziesz płacić za instalację z własnej kieszeni. Możesz jednak wybrać jeden z klimatyzatorów przenośnych, wstawiając go na czas wynajmu. Jest Twoim urządzeniem i takim pozostanie.

Klimatyzator przenośny rotenso

Ten sprzęt jest również wybawieniem w takich budynkach, w których nie sposób założyć jednostki naściennej lub przypodłogowej, o kanałowej nie wspominając. Gdy architektura budynku jest przeciwko Tobie, klimatyzatory przenośne służą pomocą. Niewielka bryła pozwala wprowadzić urządzenie do każdego z pomieszczeń, by schładzać je po kolei i zaprowadzić podobne warunki we wszystkich pokojach.

Kluczowe aspekty klimatyzatorów przenośnych

Chcesz kupić klimatyzator przenośny? Zwróć więc uwagę na kilka spraw. Po pierwsze zweryfikuj moc klimatyzatora domowego. Im większa moc, tym większą kubaturę są w stanie skutecznie obsłużyć – miej to na uwadze, jeśli pragniesz schłodzić rozległy, otwarty salon. Wertując specyfikację techniczną, nie zapominaj o zakresie temperatur – szeroki zakres sprawia, że urządzenie posłuży nie tylko do walki z upałem, lecz także do dogrzania wnętrza (na przykład w sezonie przejściowym, zanim jeszcze kaloryfery staną się ciepłe).

Ważny jest również poziom głośności. Poziom hałasu powinien być możliwie najniższy, za górną i nieprzekraczalną granicę uznaje się 65 dB. Sprawdź także klasę energetyczną oglądanego modelu. Im lepszą sprawnością może się poszczycić, tym mniej prądu zużyje (klimatyzator nierzadko pracuje po kilka godzin dziennie). Niezwykle przydatna jest funkcja swing, w ramach której łopatki klimatyzatora poruszają się w górę i w dół, podnosząc skuteczność cyrkulacji powietrza.

Klimatyzatory przenośne sprawdzają się w całym domu

Nie ma znaczenia, gdzie postawisz klimatyzator przenośny. Z łatwością wprowadzisz go do sypialni, bez przeszkód ustawisz w pokoju dziennym, szybko przetransportujesz sprzęt do dzieciaków. Mało tego, może on chłodzić te miejsca, gdzie zazwyczaj nie doprowadza się klimatyzacji – pomieszczenia gospodarcze i wszelkiego rodzaju spiżarnie. Schowane w nich jedzenie też oprze się działaniu upałów.

klimatyzator przenośny sinclair

Klimatyzatory domowe dbają o domowy klimat

Chłodzenie, gdy temperatury utrudniają normalne funkcjonowanie. Ogrzewanie, kiedy robi się chłodno i czekasz na odrobinę krzepiącego ciepła. Ruch oscylacyjny, aby powietrze w środku krążyło, docierając do wszystkich zakątków. Nawilżanie lub osuszanie powietrza dla zapewnienia optymalnych, oczekiwanych warunków. Do tego funkcja termostatu, by temperatura nie przekroczyła określonego poziomu. Oto pakiet funkcji zapewniany przez klimatyzatory przenośne.

Klimatyzatory przenośne są proste w obsłudze

Nie potrzebują Wi-Fi, chociaż faktem jest, że niektóre korzystają z bezprzewodowej sieci domowej. W większości przypadków wystarczy kilka kliknięć panelu sterowania. Od tego momentu klimatyzator przenośny robi to, co do niego należy. A jeśli zechcesz zmienić ustawienia, wykonaj kilka kolejnych kliknięć. Banalne, prawda?

DO GÓRY