Klimatyzatory kanałowe wielkopowierzchniowe

Klimatyzatory kanałowe powstały z myślą o budynkach o dużej powierzchni. Ich główne zadanie polega na dostarczaniu świeżego powietrza oraz dbanie o optymalną temperaturę w każdym z pomieszczeń – bez względu na jego wielkość.

klimatyzator kanałowy

Jak nazwa wskazuje, powietrze dystrybuowane jest poprzez kanały, co pozwala chłodzić cały budynek, jak i zadbać o komfort pracowników oraz klientów. Innymi słowy, wszyscy przebywający w budynku są zadowoleni i czują się komfortowo. Oferowane przez nas klimatyzatory to gwarancja jakości i solidnego wykonania, które posłuży Twojej firmie przez wiele lat.

Jak działają klimatyzatory kanałowe?

Klimatyzatory kanałowe reprezentują ten segment urządzeń, którymi z łatwością schłodzisz albo ogrzejesz pomieszczenie. Służą również do wentylacji, dzięki czemu zdrowe i rześkie powietrze w restauracji lub hali sportowej będzie dostarczane na okrągło i działać sprawnie bez względu na liczbę osób w pomieszczeniu – od kameralnego meetingu po przyjęcie pełne rozmachu.

System doprowadzania powietrza

System klimatyzacji kanałowej składa się z jednostki centralnej oraz kanałów wentylacyjnych połączonych z otworami w ścianach budynku. Właśnie dlatego jest to tak skuteczne i cenione rozwiązanie dla hoteli, dużych biur czy sklepów, gdzie bardzo ważna jest regulacja termiczna wnętrz – cokolwiek w nich się znajduje. Różne strefy mogą od teraz mieć inną temperaturę i zawsze zdrowe powietrze. Obsługa kilku pokoi w tym samym czasie jest prosta, intuicyjna i szybka.

Estetyka wykonania

Eleganckie pomieszczenia wymagają estetycznych rozwiązań. Cała instalacja klimatyzatorów kanałowych jest schowana w suficie oraz ścianach. W ten sposób minimalizuje się ilość urządzeń widocznych w obiekcie. Widoczna część instalacji ma formę kratki wentylacyjnej, która swoim minimalistycznym wyglądem wpisze się w każdą przestrzeń.

kanałowa jednostka klimatyzacji

Dodatkowo swoimi rozmiarami nie zabiera cennego miejsca, które można w pełni wykorzystać na potrzebne i ważne urządzenia biurowe. Klimatyzator kanałowy świetnie spisze się w budynkach, w których każdy centymetr miejsca jest na wagę złota.

Plusy klimatyzatorów kanałowych

Co zapewniają klimatyzatory kanałowe? Przede wszystkim wygodę w użytkowaniu i oszczędność pieniędzy. Sam decydujesz, które pomieszczenia mają być aktualnie obsługiwane przez instalację. Pozostałe przechodzą w tryb czuwania. Koniec problemów wynikających z chłodzenia przestrzeni, w której nikt nie przebywa. Tym bardziej, że klimatyzatory kanałowe w obiektach komercyjnych są sterowane sterownikami ścienny. Poradzi sobie z nimi każdy. Nawet jeśli nie miał dotąd do czynienia z tego typu sprzętem. Przejrzysty interfejs oraz intuicyjne menu pozwalają w mig dopasować warunki do upodobań.

klimatyzacja kanałowa

Zalety ukrytej instalacji

Ukryta instalacja klimatyzatorów kanałowych gwarantuje cichą pracę urządzenia. Możesz zebrać myśli nad ważnym projektem lub obejrzeć film w pokoju pozbawionym rozpraszających dźwięków, które odciągałyby uwagę od głównej fabuły. Wiedz, że większość elementów klimatyzatorów kanałowych jest ukryta przed wzrokiem. Co więcej, łatwiej utrzymać ją w czystości. Konserwacja klimatyzacji też nie stanowi problemu. Nasz serwisant robi swoje, a urządzenie niezwłocznie wraca do pracy.

Klimatyzatory kanałowe to zdrowe i czyste powietrze

Wybierając klimatyzatory kanałowe, zyskujesz pewność, że powietrze rozprowadzane jest równomiernie po całym pomieszczeniu, we wszystkich jej zakamarkach. Nie obawiać się również zagrzybienia. Wilgoć jest usuwana poza pomieszczenie specjalnymi kanałami wentylacyjnymi. Jej poziom masz z resztą pod stałą kontrolą. Z kolei filtracja powietrza stała się możliwa dzięki specjalnym filtrom. One zatrzymują i wiążą zanieczyszczenia, w efekcie poprawiają ogólną jakość powietrza. Wymiana tego, czym oddychasz, odbywa się bez otwierania okien, przez które wnika do środka pył, smog, pyłki i inne nieczystości.

DO GÓRY