Montaż pompy ciepła Wodzisław Śląski

Jesteś mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego? Masz tu swój dom albo planujesz go właśnie postawić? Rozważ ekologiczne, oszczędne, energetycznie wydajne źródło ogrzewania, jakim jest pompa ciepła. U nas znajdziesz nowoczesne rozwiązania, a wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe kroki:

  1. kontakt z nami – telefonicznie albo mailowo – zbadamy dokładnie Twoje potrzeby
  2. bezpłatne spotkanie z doradcą – przedstawiamy ofertę ze wstępną wyceną i opcją finansowania, przeprowadzamy darmową wizję lokalną
  3. dotacje – jeśli się o nie ubiegasz, pomożemy we wszystkich formalnościach
  4. złożenie zamówienia – podpisujemy umowę, wyznaczamy termin założenia pompy ciepła
  5. montaż i uruchomienie – nasz serwis dokonuje montażu oraz pierwszego autoryzowanego uruchomienia instalacji
  6. rozliczenie – finalizujemy umowę, rozmawiamy o terminach okresowych przeglądów

Pompa ciepła z montażem w Wodzisławiu Śląskim

Jak przebiega proces montażu pompy ciepła? Zacznijmy od umówienia wizyty i doradztwa. Ustalimy niezbędne szczegóły, pomożemy określić zapotrzebowanie energetyczne budynku, wskażemy też najbardziej optymalne miejsca do poprowadzenia instalacji. Wiedza i doświadczenie naszych serwisantów stanowią gwarancję fachowo i rzetelnie przeprowadzonego procesu.

Montaż pompy ciepła Wodzisław Śląski

Wspólnie wybierzemy rodzaj pompy ciepła najlepiej odpowiadający potrzebom Twojego domu, Twoim wymaganiom, jak i możliwościom finansowym. Wybieramy pomiędzy:

  • Pompami ciepła powietrze-powietrze
  • Pompami ciepła powietrze-woda
  • Gruntowymi pompami ciepła
  • Hybrydowymi pompami ciepła

Analizujemy ponadto, czy najskuteczniejszym rozwiązaniem okażą się modele typu multi+, split, czy może monoblok. Otrzymasz też wycenę projektu do akceptacji. Kiedy i to zostanie ustalone, przejdziemy do właściwego montażu. Zależnie od wybranego typu pompy ciepła, nasi serwisanci wybiorą miejsce dla pompy ciepła powietrze-powietrze i przystąpią do prac ziemnych wymaganych przy posadowieniu jednostki zewnętrznej pompy ciepła.

Następnie doprowadzimy instalację do wnętrza, podłączymy ją do zasilania, wypełnimy czynnikiem i sprawdzimy szczelność obiegu. Przeprowadzamy również pierwsze autoryzowane uruchomienie. Na zakończenie otrzymujesz od nas komplet niezbędnych dokumentów. Od tej chwili sam zarządzasz pompą ciepłą i cieszysz się komfortem.

Montujemy pompy ciepła na obszarze całego Wodzisławia Śląskiego, wszystkich jego dzielnic i osiedli: Jedłownik Szyb, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka, Kokoszyce, Nowe Miasto, Radlin II, Stare Miasto, Trzy Wzgórza, Wilchwy, Zawada.

Klimat Wodzisławia Śląskiego i warunki środowiskowe miasta

Niewiele jest miast na mapie Polski o tak oryginalnej rzeźbie, jaką może się pochwalić Wodzisław Śląski. Jest bowiem miastem usytuowanym na kilku wzgórzach, pomiędzy którymi rozpościerają się wąwozy. W niedalekim sąsiedztwie przepływa Odra, jedna z dwóch największych polskich rzek, otwiera się też tu widok na Bramę Morawską.

Temu naturalnemu przejściu przez góry w kierunku Czech towarzyszą kompleksy leśne. Wisienką na geograficznym torcie Wodzisławia Śląskiego jest fakt usytuowania miasta na 50° szerokości geograficznej północnej. Ukształtowanie terenu, w połączeniu z niecodziennym usytuowaniem miasta, sprawiają, że w te rejony zima nastaje tu nieco później, z kolei wiosna zaczyna się wcześniej. Klimat jest tu zatem łagodny. Niestety liczne kotliny sprzyjają powstawaniu smogu.

Aby z tym walczyć, właściciele domów w Wodzisławiu Śląskim odchodzą od pieców na paliwa stałe na rzecz nowocześniejszych i bardziej ekologicznych rozwiązań. Zaliczają się do nich rzecz jasna pompy ciepła dające czystą energię, przyjazne dla środowiska. Efektem tych starań jest zdecydowanie czystsze i zdrowsze powietrze.

Pompa ciepła Wodzisław Śląski? Umów się na rozmowę

Już dziś umów się na bezpłatną rozmowę z doradcą – dowiedz się, która instalacja najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

DO GÓRY