Wentylacje Daikin

Idealny klimat w pomieszczeniu

Daikin od lat ceniony jest wśród osób, które cenią jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, usługowych oraz handlowych. W ofercie znajdziesz zarówno małe systemy z odzyskiem ciepła, jak i rozbudowane centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne. Z urządzeniami Daikin uzyskasz idealny klimat w każdym budynku.

Produkty tej marki świetnie sprawdzają się we wszystkich typach obiektów, począwszy od tych komercyjnych, a skończywszy na domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Znajdziesz je zatem w hotelach, klubach fitness, salach gimnastycznych i spa, supermarketach i biurach. Co ważne, jednostki Daikin możesz mieć też w swoim domu.

Świeże powietrze bez alergenów

Nowoczesne obiekty budowane są w sposób mający zagwarantować dobrą izolację i efektywność energetyczną. Bywa jednak, że jest to okupione brakiem świeżego powietrza napływającego z zewnątrz. Pojawia się też ryzyko pojawienia się mikroorganizmów oraz alergenów, które nie pozostają bez wpływu na Twój stan zdrowia. Z pomocą przychodzą układy wentylacji Daikin, zapewniając nieustanne dostawy świeżego i czystego powietrza.

Jak działają jednostki Daikin?

Daikin doskonale wie, że aby osiągnąć optymalny klimat w budynku trzeba wziąć pod uwagę cztery najważniejsze czynniki:

  • wydajną wentylację
  • nawilżenie powietrza
  • filtrowanie i uzdatnianie powietrza
  • odzyskiwanie energii

Dlatego też jednostki Daikin nie tylko dostarczają świeżego powietrza, usuwając przy tym wszelkie zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy, lecz jednocześnie odzyskują ciepło i wilgoć z wywiewanego powietrza. Pozwala to uzyskać odpowiedni dla Ciebie poziom wilgotności powietrza i idealną temperaturę w pomieszczeniu.

Rozwiązania Daikin dla domu jednorodzinnego

Inżynierowie Daikin przygotowali szereg rozwiązań do domów i budynków zupełnie nowych, a także dla obiektów z długą historią, aktualnie poddawanych renowacji. Budując nowy dom, myślisz przede wszystkim o najkorzystniejszych rozwiązaniach służących ogrzewaniu, chłodzeniu i przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Stawiasz na instalacje zapewniające komfortowe warunki, równocześnie korzystne dla środowiska oraz oszczędne dla portfela.

Systemy Daikin spełniają wszystkie te warunki. Pompy ciepła powietrze-woda, powietrze-powietrze, gruntowe pompy ciepła oraz podgrzewacze ciepłej wody z kolektorem słonecznym korzystają z odnawialnych źródeł energii, tak więc zapewnią optymalną temperaturę, ciepłą wodę w kranie, a przy okazji pozwolą zauważalnie obniżyć rachunki za energię.

Z kolei renowacja domu to dobry moment, aby podnieść komfort termiczny i przysłużyć się środowisku. Wymiana starego systemu ogrzewania lub chłodzenia, jak również sposób uzyskiwania ciepłej wody powinny być wspomagane rozwiązaniami bazującymi na odnawialnych źródłach energii. Najlepszym tego przykładem są hybrydowe pompy ciepła, pompy ciepła powietrze-powietrze, gazowe bądź olejowe kotły kondensacyjne. Każdy z nich czeka w portfolio firmy Daikin. Solidna konstrukcja jednostek, nieustannie poddawana testom w procesie produkcyjnym i ulepszana, będzie Ci służyła przez lata, zapewniając 100% zadowolenia.

Kontrola nad klimatem w obiektach komercyjnych

Inne, tak samo efektywne energetycznie propozycje Daikin, kierowane są do obiektów komercyjnych: od butików, biur, hoteli, restauracji aż po wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze. Mowa tutaj o systemach ogrzewania i chłodzenia stworzonych do sterowania klimatem w budynku. Czujniki podłogowe i czujniki obecności kierują nawiew z dala od ludzi przebywających w środku, dopasowując jego siłę tak, by zapobiegać przeciągom. Przy okazji zastosowana w nich technologia cichej pracy gwarantuje, że zapomnisz o ich obecności.

Nowoczesne sterowanie z poziomu smartfona

Wybierając urządzenia Daikin masz pewność, że są pełne nowoczesnych rozwiązań i łatwe w obsłudze. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz zarządzać nimi z poziomu smartfona gdziekolwiek jesteś. Wystarczy, że masz połączenie z internetem. Usługa w chmurze Daikin pozwala Ci w każdej chwili monitorować zużycie energii i zmieniać ustawienia.

DO GÓRY