Wentylacje DUCO

Jak działa system 2-strefowy DUCO?

DUCO jest autorskim system firmy Daikin z charakterystycznym sterowaniem 2-strefowym. Strefa pierwsza może obejmować parter domu, druga z kolei piętro. Obie strefy dają się łatwo kontrolować przy pomocą wbudowanego zaworu.

Wentylacja DUCO działa dzięki powiadomieniom wysyłanym przez czujniki. One bez trudu wykrywają ruch mieszkańców w domu. W efekcie temu system wentylacyjny z łatwością określa kiedy, w jakiej strefie oraz jaka ilość wentylacji jest konieczna.

Jeśli jedna strefa nie wymaga wentylacji, wówczas nie jest wentylowana, a system pozostaje nieaktywny. Załącza się tylko wtedy, gdy to konieczne. Takie rozwiązanie gwarantuje dużo mniejsze zużycie energii, bo na poziomie klasy energetycznej A+, co zawdzięcza energooszczędnym silnikom EC. Nie generuje też niepotrzebnych strat ciepła.

Co więcej, system wentylacyjny DUCO nie działa non stop i jest energooszczędny, a dodatkowo charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Nie hałasuje ani podczas nawiewu, ani wywiewu powietrza. Zawdzięcza to korzystnemu położeniu wentylatora, który pracuje na niskich obrotach.

Łatwa i szybka instalacja

DUCO ułatwia życie nie tylko użytkownikom, ale również instalatorom. Wyróżnia się automatyczną kalibracją i prostym systemem zatrzaskowym, które to pozwalają skrócić czas instalacji nawet o połowę. Technologia pomiaru i ustawień bazuje na kalibracji pod stałym ciśnieniem, co skutkuje stuprocentowo jakościowym wynikiem końcowym.

DucoBox Energy Comfort to urządzenie ważące tylko 21 kg, a więc łatwa w instalacji. Jej wymiary liczą 700 x 705 x 525 mm, zmieści się zatem nawet do wyjątkowo małego pomieszczenia technicznego.

Systemy idealne do zamontowania w Twoim domu

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła DUCO, właśnie ze względu na kompaktowe rozmiary, są polecane dla mieszkań oraz domów. Jednym z nich jest DucoBox Energy Comfort, czyli jednostka wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, w skrócie MVHR. Jest to inteligentna centrala, którą w stu procentach możesz obsługiwać z poziomu oprogramowania, wystarczy, że będziesz podłączony do sieci. Pozwala to uniknąć fizycznego zajmowania się jednostką.

Z kolei DucoBox Energy Premium to mechaniczna centrala wentylacyjna, z kontrolą zużycia energii i z odzyskiem ciepła, odpowiedni do instalacji w neutralnym energetycznie budynku. Efektywność energetyczna tego systemu sięga maksimum, a dokładnie aż 60,5 W. Ta jednostka słynie z najcichszego nawiewu na rynku. Zamontujesz ją łatwo i szybko dzięki automatycznej konfiguracji. DucoBox Energy Premium dostępna jest w dwóch wersjach: 1- oraz 2-strefowej, przy czym drugi wariant gwarantuje cichszą i bardziej energooszczędną pracę.

Jakie jeszcze produkty ma dla Ciebie DUCO?

Pod nazwą DucoFlex kryje się natomiast kompletny system kanałów powietrza dla systemów CHRV. Wśród nich tłumiki, izolowane kanały i inne elementy potrzebne do zamontowania systemów wentylacyjnych. Każda część wyposażona w poręczny system zatrzaskowy, zgodna z zasadą Zero Noise, reprezentująca klasę szczelności D. Minimalna liczba części w każdym systemie DUCO oznacza łatwy montaż i oszczędność czasu instalatora.

Szybkie kopiowanie ustawień między urządzeniami DUCO

Centrale wentylacyjne DUCO mogą łączyć się z systemem zarządzania budynkiem za pomocą ModBus i/lub Ethernet. Dzięki funkcji inteligentnego kopiowania, instalator może skopiować ustawienia z jednego urządzenia DucoBox Energy Comfort do innego. Ta opcja przydaje się w budownictwie szeregowym, gdzie występuje kilka tych samych typów domów.

DO GÓRY