Wentylacje Komfovent

Doświadczenie i nieustanny rozwój

Firma Komfovent działa na rynku już od ponad 20 lat, a obecnie łączy aż 12 spółek rozmieszczonych na całym świecie, w tym także w Polsce. Nad urządzeniami Komfovent, których co roku produkuje się niemal 30 000, czuwa wysoko wykwalifikowana kadra inżynierów i automatyków. Łącznie to aż 900 osób, które wykorzystują swoją wiedzę, by produkty oferować sprzęt pełen innowacyjnych rozwiązań.

Marka godna zaufania

Komfovent specjalizuje się w produkcji central wentylacyjnych oraz rekuperatorów i dobrze znany jest użytkownikom w praktycznie całej Europie. Co najmniej kilkaset tysięcy zainstalowanych urządzeń tej marki świadczy o tym, że jest to firma godna zaufania, chętnie wybierana zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i klientów indywidualnych.

Urządzenia Komfovent znajdziesz tym samym nie tylko w dużych zakładach produkcyjnych, kawiarniach czy hotelach, ale także w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Ty też możesz mieć je u siebie. Masz w czym wybierać, bo portfolio tej marki jest wyjątkowo bogate.

Centrale wentylacyjne dla każdego typu budynku

Komfovent oferuje linie DOMEKT, VERSO, RHP oraz KLASIK. Każda z nich opracowana została dla innego typu obiektu. Pierwsza z nich, czyli DOMEKT, to centrale wentylacyjne do domów i mieszkań. Znajdziesz tutaj rekuperatory z obrotowym lub przeciwprądowym wymiennikiem ciepła, w różnych wersjach: pionowej, poziomej bądź płaskiej, podwieszanej.

Jakie urządzenia Komfovent do obiektów komercyjnych?

Z kolei do zastosowań komercyjnych Komfovent najlepsza jest linia VERSO, która dzieli się na VERSO Standard, VERSO Pro oraz VERSO Pro2. Standard, jak sugeruje nazwa, to grupa urządzeń standardowych, dostępnych w określonych konfiguracjach. Podobnie jak produkty z linii DOMEKT, występują one z obrotowym bądź przeciwprądowym wymiennikiem ciepła w tych samych do w DOMEKT wariantach. VERSO Pro oraz VERSO Pro2 to jednostki modułowe wyposażone w zintegrowaną automatykę sterującą, ze sporą liczbą dostępnych konfiguracji.

RHP, czyli pompy ciepła w centralach wentylacyjnych

Tak samo jak seria VERSO, RHP również dzieli się na RHP Standard, RHP Pro i RHP Pro2. W tym przypadku w linii Standard znajdziesz urządzenie ze zintegrowaną, rewersyjną pompą ciepła, która odpowiada za wymianę powietrza, odzyskiwanie wilgoci, a także grzanie i chłodzenia. Ten system najlepiej sprawdzi się w niewielkich komercyjnych obiektach. Tymczasem seria Pro oraz Pro2 to urządzenia modułowe dla dużych obiektów przemysłowych, pozwalająca w pełni kontrolować klimat w pomieszczeniu.

Jednostki Komfovent efektywne także w dużych halach przemysłowych

Za linią KLASIK kryją się urządzenia zaprojektowane wyłącznie do hal przemysłowych. Wśród nich wiele rodzajów wymienników ciepła, nawilżaczy, wentylatorów, nagrzewnic oraz chłodnic, w niestandardowych rozmiarach oraz z powłoką antykorozyjną.

Wszystkie centrale z serii KLASIK składają się z modułów, dzięki czemu łatwo je transportować oraz montować. Co więcej, moduły mogą być wykonane w niestandardowych wymiarach, co pozwala je dopasować do wielkości pomieszczenia.

Najwyższa jakość każdej jednostki potwierdzona certyfikatami

Korzystając czy to z central wentylacyjnych, czy też rekuperatorów marki Komfovent, masz pewność, że wybierasz sprzęt najwyższej jakości. Komfovent poszczycić się może systemem podwójnej kontroli jakości każdej centrali, który sprawdza, czy urządzenie spełnia aktualnie obowiązujące standardy.

Tak więc żadne urządzenie Komfovent nie opuści fabryki bez uprzedniego szczegółowego testu, przeprowadzanego przez specjalistów. Oprócz tego wysoką jakość produktów Komfovent potwierdzają też niezależne grupy certyfikujące, takie jak Eurovent, Passive House, RLT czy CE.

DO GÓRY